Syreny alarmowe będąostrzegały mieszkańców gminy Krzymów o zagrożeniach. Zostaną zamontowane nabudynkach Urzędu Gminy w Krzymowie oraz Gminnego Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Radnipodjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do projektu „Bezpieczny powiatkoniński - wsparcie systemu wczesnego ostrzegania”.
Chodzio ostrzeganie mieszkańców przed nagłymi zagrożeniami oraz niebezpiecznymizjawiskami przyrodniczymi. Projekt jestrealizowany przez powiat koniński. Starostwo otrzymało pieniądze z WielkopolskiegoRegionalnego Programu Operacyjnego. Wkład własny gminy Krzymów wyniesie około 8tysięcy złotych. – Na terenie całegopowiatu syreny są montowane w newralgicznych punktach. 90 procent ludnościbędzie je słyszało. Dzięki jednemu przyciskowi mieszkańcy zostaną powiadomienio zagrożeniach – wyjaśnia wójt Tadeusz Jankowski.
Wgminie powstaną dwie syreny - jedna w Krzymowie, a druga w Brzeźnie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz