Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Syreny będą ostrzegać mieszkańców. Krzymów przystąpił do projektu

09:41, 10.01.2020 Aktualizacja: 10:09, 25.09.2025
Skomentuj Syreny będą ostrzegać mieszkańców. Krzymów przystąpił do projektu

Syreny alarmowe będąostrzegały mieszkańców gminy Krzymów o zagrożeniach. Zostaną zamontowane nabudynkach Urzędu Gminy w Krzymowie oraz Gminnego Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Radnipodjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do projektu „Bezpieczny powiatkoniński - wsparcie systemu wczesnego ostrzegania”.

Chodzio ostrzeganie mieszkańców przed nagłymi zagrożeniami oraz niebezpiecznymizjawiskami przyrodniczymi. Projekt jestrealizowany przez powiat koniński. Starostwo otrzymało pieniądze z WielkopolskiegoRegionalnego Programu Operacyjnego. Wkład własny gminy Krzymów wyniesie około 8tysięcy złotych. – Na terenie całegopowiatu syreny są montowane w newralgicznych punktach. 90 procent ludnościbędzie je słyszało. Dzięki jednemu przyciskowi mieszkańcy zostaną powiadomienio zagrożeniach – wyjaśnia wójt Tadeusz Jankowski.

Wgminie powstaną dwie syreny - jedna w Krzymowie, a druga w Brzeźnie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%