Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Policjanci spotkali się z seniorami. Ostrzegali przed oszustami i zagrożeniami na drodze

11:40, 22.11.2019 Aktualizacja: 22:19, 15.10.2025
Skomentuj Policjanci spotkali się z seniorami. Ostrzegali przed oszustami i...

Kolscy policjanci w ramach programu „Bezpieczne ŻycieSeniorów” spotkali się z osobami starszymi z terenu powiatu kolskiego,uczęszczającymi do „Dziennego Domu Seniora +”. Przestrzegli przed oszustami, atakże przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi omówili m.in. metody działań przestępcówoszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, a także przestrzegli przeddomokrążcami, po wizycie których często z mieszkań znikają przedmiotywartościowe. Szczegółowo przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa osób pieszych na drodze oraz podczas robienia zakupów.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymaliod policjantów poradnik „Bezpieczne Życie Seniora”.

SENIORZE PAMIĘTAJ:

- nie noś dużej kwoty pieniędzy przy sobie bezpotrzeby,

- jeżeli chcesz wypłacić gotówkę lub dokonać innejtransakcji bankowej, poroś zaufaną osobę, żeby towarzyszyła ci w drodze powrotnej zbankomatu, banku czy też poczty,

- koniecznie naucz się na pamięć swojego numeru PIN dokarty bankomatowej, nigdy nie zapisuj tego numeru na karteczce, którą będzieszprzechowywać obok karty bankomatowej,

- nie pożyczaj pieniędzy osobom, których znasz tylko zwidzenia, lub deklarują, że chcą przekazać gotówkę twoim bliskim,

- tam, gdzie panuje tłok - w tramwaju, autobusie, wmarkecie i na targu trzymaj torbę przed sobą, zawsze zapiętą,

- przebywając w szpitalu, wartościowe rzeczy zdawaj dodepozytu, korzystaj z automatu zamiast komórki,

- u fryzjera, w parku, na cmentarzu, w sklepie niezostawiaj toreb lub siatek z pieniędzmi i dokumentami bez nadzoru-nawet nachwilę,

- wychodząc na zakupy miej przygotowane drobnepieniądze, tak aby nie wyjmować za każdym razem portfela.

Gdy jesteś w domu:

- nie wpuszczaj nieznajomych do mieszkania - nieznając osoby nigdy nie znasz jej zamiarów,

- nie przechowuj w domu dużej ilości gotówki lubkosztowności,

- nie otwieraj drzwi, gdy tylko usłyszysz dzwonek,

- zawsze przed otworzeniem drzwi zapytaj się kto zanimi stoi, pracownicy urzędów, zwykle telefonicznie zapowiadają swoją wizytę, ainkasenci mogą wystawione rachunki za światło i gaz, zostawić w skrzyncepocztowej, nie wchodząc do Twojego domu,

- nie ufaj nieznajomym, nie wpuszczaj ich do klatkischodowej, nie otwieraj domofonu, wychodząc zamykaj drzwi do klatki,

- utrzymuj więzi z sąsiadami, którzy często służą swąpomocą ludziom strasznym mieszkającym w ich otoczeniu,

- zawsze zamykaj po przyjściu do domu drzwi wejściowe,

- postaraj się nie wychodzić z domu po zmroku, ajeżeli już musisz to zabierz ze sobą osobę towarzyszącą,

- omijaj tereny źle lub wcale nieoświetlone,szczególnie niebezpiecznymi miejscami, są obrzeża miast, na których nie mazabudowań.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%