Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Seria pożarów słomy i zboża! Strażacy wyjeżdżali wczoraj osiem razy

11:01, 24.07.2018 Aktualizacja: 03:40, 21.10.2025
Skomentuj Seria pożarów słomy i zboża! Strażacy wyjeżdżali wczoraj osiem razy

Wysoka temperatura, pośpiech oraz ograniczona czujnośćosób wykonujących prace polowe – to – jak podkreślają strażacy – głównaprzyczyna pożarów, do których dochodzi podczas trwających żniw w powieciekonińskim. W poniedziałek płonącą słomę i zboże na pniu strażacy gasili ażosiem razy!

Pierwszewezwanie dotyczyło pola uprawnego w Łuszczewie, w gminie Skulsk. Zapaliła sięsłoma w pokosach po kombajnie. W Starym Mieście przy ulicy Lisieckiej wybuchłpożar zboża na pniu. W Kawnicach Kolonii ratownicy zmagali się z pożarem prasyrolniczej oraz ścierniska. Ogień na ściernisku pojawił się także w miejscowościWielopole, w gminie Kleczew. Pożar zboża na pniu oraz słomy po kombajniewybuchł też w miejscowości Stara Ciświca, w gminie Grodziec. Zboże na pniu isłoma po kombajnie płonęła także w Krągoli, w gminie Stare Miasto. W Mąkolnie,w gminie Sompolno strażacy gasili pożar ścierniska, natomiast w Siedliskach –zboże na pniu.

W związku zfalą pożarów strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

– wszystkie części mechaniczne pracującewruchu muszą być systematycznie smarowane i sprawdzane, czy są sprawne.Zatarte łożyska są bardzo częstą przyczyną pożarów kombajnów, czy prasdosłomy.

–szczególnej rozwagi wtym okresie wymaga używanie ognia otwartego.Ewentualne palenie papierosów jest dozwolone jedynie wmiejscachpozbawionych materiałów palnych, oddalonych – od miejsca wykonywania prac żniwnych iwystępowania palnych płodówrolnych co najmniej 10 metrów. Natomiast całkowicie zabronione jest palenie papierosówprzy obsłudze sprzętu, maszyn ipojazdów podczas zbioru palnych płodówrolnych oraz ich transporcie.

– należy pamiętać, aby zabezpieczyćurządzenia wydechowe silników spalinowych przed wylotem iskier oraz zabezpieczyćpodręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice) doprowadzenia ewentualnych działańgaśniczych

– wypalanie słomy i pozostałościroślinnych jest zabronione.

zdjęcia z pożaru w miejscowościWielopole – KM PSP Konin

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%