Długotrwała susza dała się we znaki rolnikom z gminy Grodziec. Specjalna komisja będzie badała straty. Poszkodowani mogą już składać wnioski. Specjaliści ocenią, kto otrzyma pomoc finansową. Już teraz wiadomo, że szkody wyrządzone przez suszę są duże i obejmują wiele gospodarstw z gminy Grodziec. Rolnicy, którzy są poszkodowani, mają czas od 17 lipca na złożenie wniosków o szacowanie strat. Takiej ocenie podlegają uprawy zbóż ozimych, jarych, roślin strączkowych, krzewów i drzew owocowych, truskawek, warzyw gruntowych oraz łąki i pastwiska. Ważne jest, by dokumenty zostały przesłane niezwłocznie tak, by szacowanie strat odbyło się jeszcze przed zbiorem. W formularzu, który jest dostępny u sołtysów i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Grodźcu, należy podać wszystkie uprawy, nawet te, które nie uległy zniszczeniu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz