Policjanci z konińskiej „drogówki” kontrolowali wczoraj trzeźwość kierowców jadących autostradą A2. Nie zabrakło tych, którzy jechali na podwójnym gazie.
Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie od samego rana pojawili się na autostradzie A2, a konkretnie przy punkcie poboru opłat w Żdżarach. – Policyjne kontrole miały na celu przede wszystkim badanie stanu trzeźwości kierowców, którzy jechali zarówno w kierunku do Poznania, jak i do Warszawy. Patrole obecne też były na innych drogach, ale główne działania prowadzono właśnie tam – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy KMP w Koninie.
Policjanci zbadali trzeźwość 919 kierowców, w przeważającej większości samochodów dostawczych i ciężarowych. Na samej autostradzie na szczęście tylko dwóch nie powinno prowadzić: obywatel Ukrainy kierował ciężarowym dafem, mając w wydychanym powietrzu 0,27 promila alkoholu, a kierujący dostawczym fiatem mieszkaniec Łodzi prowadził pomimo „posiadania” w organizmie 0,67 promila alkoholu. – Poza nimi policjanci zatrzymali też nietrzeźwą kobietę, która kierowała w Główiewie audi, a w wydychanym powietrzu miała blisko promil alkoholu, natomiast najbardziej nietrzeźwy wczoraj był kierowca osobowego mercedesa zatrzymany na ul. Poznańskiej – wynik jego badania, to 1,05 promila – dodaje Marcin Jankowski. – Wyniki policyjnych działań nie wyglądają więc tragicznie, ale potwierdzają, że niektórzy wciąż lekceważą sobie kwestię bezpieczeństwa i odpowiedzialności podczas kierowania samochodami. Wszyscy zatrzymani wczoraj nietrzeźwi stracili oczywiście swoje prawa jazdy i za swoje wykroczenia i przestępstwa staną przed sądem.