Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Jak bezpiecznie odpalać petardy i fajerwerki. Policja apeluje o ostrożność

12:09, 30.12.2017 Aktualizacja: 01:25, 19.10.2025
Skomentuj Jak bezpiecznie odpalać petardy i fajerwerki. Policja apeluje o ostrożność

Już dzisiejszej nocyniebo rozjaśni się milionem świateł wystrzelonych w górę. Choć coraz więcejosób rezygnuje z tej formy witania Nowego Roku, należy się spodziewać, że wielumieszkańców Konina wyjdzie na skwery, place i ulice, by odpalić petardy ifajerwerki. Policja radzi, jak uniknąć nieszczęścia w posługiwaniu sięsztucznymi ogniami.

Pamiętajmy:

– kupujmy petardy i sztuczne ognie w sprawdzonych sklepach urzetelnych sprzedawców,

– podczas zakupów zwróćmy uwagę, czy posiadają oneodpowiednie atesty oraz instrukcje w języku polskim; sprawdźmy też czy obudowanie posiada żadnych wad mechanicznych: pęknięć, wgnieceń czy wybrzuszeń, aelementy składowe są dobrze ze sobą połączone i nie przesuwają się,

– odpalając petardy i sztuczne ognie pamiętajmy o zachowaniuszczególnej ostrożności, a przede wszystkim przeczytajmy najpierw instrukcjęobsługi,

– nie używajmy fajerwerków w grupie osób i w miejscach, wktórych mogą one spowodować pożar,

– nie wolno podchodzić do niewybuchów i ponownie próbować jeodpalać! Jeśli raca nie odpaliła nie majstrujmy przy niej!

– nie wolno kierować nieodpalonych fajerwerków w stronę innąniż do góry, stawiać sztucznych ogni odwrotnie niż jest to wskazane naetykiecie czy wrzucać ich do ognia,

– nie wolno odpalać petard „z ręki”, na balkonie, z oknaczy dachu pokrytego papą. Najlepszy jest beton, czy asfalt,

– aby zachować bezpieczną odległość należy oddalić się na 10metrów,

– huk petard niepokoi zwierzęta, szczególnie psy. Zadbajmywięc, by nasze czworonogi nie były narażone na odgłosy wybuchów,

– największą radość ze sztucznych ogni mają dzieci, jednakzawsze pamiętajmy, że powinny być one tylko widzami, nigdy nie pozwalajmyodpalać im petard samodzielnie,

– Zadbajmy wspólnie oto, żeby koniec starego i początek nowego roku, był dla nas wszystkichbezpieczny – apeluje Adrianna Kuna z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%