Owacjami na stojąco koninianie nagrodzilinajnowsze przedstawienie Młodzieżowego Domu Kultury pod tytułem „Obcy człowiek”.Dziś, na scenie Oskardu, młodzi aktorzy pokazali czym jest tolerancja.
–Wierzę, że spektakl skłoni do głębokiejrefleksji – mówiła Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego DomuKultury, tuż przed premierą „Obcego człowieka”. Kolejne, w pełni autorskie dzieło,pokazano dziś na deskach DK Oskard. Autor scenariusza Jarosław Sparażyński, aleteż autorzy - muzyki, tekstów czy scenografii, wszyscy pracownicy MDK-u, wraz zmłodymi aktorami znów zabrali się za temat niełatwy. Pokazali w brutalny sposóbczym jest w obecnych czasach tolerancja i jakie szykany spotykają nastolatkówprzez ich „inność” - choroby, biedę czy pochodzenie. – Razem możemy zmienić zwykłe dni i wilkiem przestać dla siebie być. Czasemstarczy nawet mały gest, by obok móc żyć. Uczyńmy mały krok, aby zmienićwspólny los, niech miłość rośnie wokół nas i zmieni cały świat – śpiewali nazakończenie smutnej jednak historii aktorzy.
Spektakl,w lutym przyszłego roku, będą mieli okazję obejrzeć uczniowie konińskich szkół.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz