Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Radny złoży kwiaty pod pomnikiem osobno. Nie chce z Solidarnością i prezydentem

09:10, 13.12.2024 Aktualizacja: 14:16, 26.10.2025
Skomentuj Radny złoży kwiaty pod pomnikiem osobno. Nie chce z Solidarnością i...

Po kilku latachwspólnych obchodów upamiętniających rocznicę wybuchu stanu wojennego 13 grudnia1981, tym razem radny Konina Robert Popkowski (związany teraz z PiS) poinformował w mediachspołecznościowych, że przy głazie Solidarności pojawi się sam pół godzinywcześniej. Jak wyjaśnia, nie zamierza uczestniczyć w uroczystościachorganizowanych w południe przez NSZZ Solidarność z udziałem prezydenta PiotraKorytkowskiego „i jego kolegów”.

Ogodzinie 12.00 przy głazie Solidarności spotkają się przedstawiciele NSZZSolidarność w Koninie, a także władze miasta.Okazuje się, że Robert Popkowski nie weźmie udziału w tych obchodach.

Jaknapisał w mediach społecznościowych, „wszystkich prawdziwych patriotów”zaprasza o godzinie 11.30 na uroczystość upamiętniającą wydarzenia 13 grudnia 1981 roku podpomnikiem Solidarności. – Chciałbym zaznaczyć, że wezmę w niej udziałindywidualnie, ponieważ nie zamierzam uczestniczyć w oficjalnych uroczystościachorganizowanych o godzinie 12.00 przez związek NSZZ Solidarność z Regionu Konińskiegoz udziałem Prezydenta Piotra Korytkowskiego i jego kolegów. Nie chcę swoimuczestnictwem legitymizować obecności przedstawicieli Platformy Obywatelskiej,Koalicji Obywatelskiej czy innych (tu pojawiłasię tęczowa ikonka – przyp. red.) środowisk, które w mojej ocenieuzurpują sobie prawo do tego święta. Tym bardziej, że przypada to w pierwsząrocznicę powstania ich rządu, co uważam za nieodpowiednie. Zamierzam złożyć kwiatywcześniej i oddać hołd w spokoju. Jeśli ktoś chciałby mi towarzyszyć, serdeczniezapraszam – napisał Robert Popkowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%