Ryszard Bartosik zwołałkonferencję prasową, na której wypowiedział się na temat działań obecnego rządu.– Mija blisko rok od powstania Koalicji 13 grudnia i chciałbym powiedzieć paręsłów – mówił poseł na Placu Wolności w Koninie.
Polityk poruszył temat budżetu i trzech poprawek, które złożył. – Jedna dotyczyła budowy mostu na Trasie Warszawskiej tutaj w Koninie. 85 milionów złotych – poprawka na tękwotę została złożona. Oczywiście posłowie Nowak i Kołodziejczak głosowaliprzeciwko. Jeszcze niedawno bili się o tę inwestycję – tłumaczył Bartosik, którymówił, że za czasów Prawa i Sprawiedliwości były prowadzone inne inwestycje inie dało się wszystkie zrobić w jednym momencie, wyjaśniając, że dwa węzły komunikacyjnezostały wykonane w tamtym okresie. – Dajemy im szansę, będziemy czekać, alezapewniam, że gdy spotkamy się za rok o tej porze, a koalicja nadal będzietrwać, to będziemy inwestycyjnie w tym samym miejscu – powiedział.
Kolej i rynek w Turku
Poseł podkreślał również, żekolejna poprawka dotyczyła kolei z Konina do Turku. – Będę o to walczył, pókisił mi wystarczy. Ci panowie, Nowak i Kołodziejczak, oraz inni posłowieKoalicji 13 grudnia z naszego regionu głosowali przeciwko. Inwestycja ta została zawieszona. Poseł TomaszNowak stawał na rynku w Turku i mówił, że potrzebna jest tam rewitalizacja. Jadoszedłem do tego, aby tam przeznaczyć środki, a pan Nowak jednak zmieniłzdanie – wyjaśniał.
„Nasi posłowie zostali ograni”
Ryszard Bartosik mówił również,że elektrownia atomowa powstanie nie w Koninie, a w Bełchatowie. – Ta ogromnainwestycja, dająca możliwości rozwoju dla naszego regionu jest pod wielkimznakiem zapytania. Nasi posłowie zostali ograni, myślę tutaj o tych, którzyreprezentują dzisiaj Koalicję 13 grudnia – wspominał.
Posłowie nie dbają o rozwójregionu?
Na zakończenie poseł Bartosikpodkreślał, że po roku działań obecnego rządu nic się nie dzieje. – Nawet wręczprzeciwnie. Inwestycje, które były zaplanowane, te, które miały dać rozwójnaszemu regionowi, zostają zatrzymane, a to jest bardzo niekorzystne. Zwracamsię do mieszkańców subregionu konińskiego, żeby zastanowili się i zobaczyli,jak to wyglądało do tej pory, a jak wygląda teraz. Jedyne inwestycje, które sąw naszym regionie prowadzone, to jeszcze te z Polskiego Ładu, a innych niewidać. Zbliżają się święta, a w naszych sklepach drożyzna. Polakom żyje sięcoraz trudniej. Tak wygląda obraz Polski i naszego regionu po niemal rokurządzenia Koalicji 13 grudnia. Najsmutniejsze jest to, że posłowie nie dbają orozwój i dojdzie do tego, że największy ruch w subregionie konińskim będzie wczasie Wszystkich Świętych, kiedy ludzie będą zjeżdżać na cmentarze. Powolistajemy się grobowcem, skansenem i to jest skutek działań obecnego rządu –tłumaczył.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz