Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

„Powoli stajemy się grobowcem, skansenem”. Poseł Bartosik na temat działań obecnego rządu

12:53, 11.12.2024 Aktualizacja: 16:31, 17.10.2025
Skomentuj „Powoli stajemy się grobowcem, skansenem”. Poseł Bartosik na temat działań...

Ryszard Bartosik zwołałkonferencję prasową, na której wypowiedział się na temat działań obecnego rządu.– Mija blisko rok od powstania Koalicji 13 grudnia i chciałbym powiedzieć paręsłów – mówił poseł na Placu Wolności w Koninie.

Polityk poruszył temat budżetu i trzech poprawek, które złożył. – Jedna dotyczyła budowy mostu na Trasie Warszawskiej tutaj w Koninie. 85 milionów złotych – poprawka na tękwotę została złożona. Oczywiście posłowie Nowak i Kołodziejczak głosowaliprzeciwko. Jeszcze niedawno bili się o tę inwestycję – tłumaczył Bartosik, którymówił, że za czasów Prawa i Sprawiedliwości były prowadzone inne inwestycje inie dało się wszystkie zrobić w jednym momencie, wyjaśniając, że dwa węzły komunikacyjnezostały wykonane w tamtym okresie. – Dajemy im szansę, będziemy czekać, alezapewniam, że gdy spotkamy się za rok o tej porze, a koalicja nadal będzietrwać, to będziemy inwestycyjnie w tym samym miejscu – powiedział.

Kolej i rynek w Turku

Poseł podkreślał również, żekolejna poprawka dotyczyła kolei z Konina do Turku. – Będę o to walczył, pókisił mi wystarczy. Ci panowie, Nowak i Kołodziejczak, oraz inni posłowieKoalicji 13 grudnia z naszego regionu głosowali przeciwko. Inwestycja ta została zawieszona. Poseł TomaszNowak stawał na rynku w Turku i mówił, że potrzebna jest tam rewitalizacja. Jadoszedłem do tego, aby tam przeznaczyć środki, a pan Nowak jednak zmieniłzdanie – wyjaśniał.

„Nasi posłowie zostali ograni”

Ryszard Bartosik mówił również,że elektrownia atomowa powstanie nie w Koninie, a w Bełchatowie. – Ta ogromnainwestycja, dająca możliwości rozwoju dla naszego regionu jest pod wielkimznakiem zapytania. Nasi posłowie zostali ograni, myślę tutaj o tych, którzyreprezentują dzisiaj Koalicję 13 grudnia – wspominał.

Posłowie nie dbają o rozwójregionu?

Na zakończenie poseł Bartosikpodkreślał, że po roku działań obecnego rządu nic się nie dzieje. – Nawet wręczprzeciwnie. Inwestycje, które były zaplanowane, te, które miały dać rozwójnaszemu regionowi, zostają zatrzymane, a to jest bardzo niekorzystne. Zwracamsię do mieszkańców subregionu konińskiego, żeby zastanowili się i zobaczyli,jak to wyglądało do tej pory, a jak wygląda teraz. Jedyne inwestycje, które sąw naszym regionie prowadzone, to jeszcze te z Polskiego Ładu, a innych niewidać. Zbliżają się święta, a w naszych sklepach drożyzna. Polakom żyje sięcoraz trudniej. Tak wygląda obraz Polski i naszego regionu po niemal rokurządzenia Koalicji 13 grudnia. Najsmutniejsze jest to, że posłowie nie dbają orozwój i dojdzie do tego, że największy ruch w subregionie konińskim będzie wczasie Wszystkich Świętych, kiedy ludzie będą zjeżdżać na cmentarze. Powolistajemy się grobowcem, skansenem i to jest skutek działań obecnego rządu –tłumaczył.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%