Dwie studentki kierunków medycznych podpisały w czwartek (28.11) w Starostwie Powiatowym w Słupcy umowę o przyznanie stypendium w zamian za pracę w słupeckim szpitalu. - W obecności starosty Marka Dąbrowskiego, oraz wicestarosty Piotra Kowalskiego, stypendystki zobowiązały się do związania swojej kariery zawodowej z miejscowym szpitalem przez co najmniej 3 lata, co jest jednym z warunków przyznania wsparcia. Program stypendialny w powiecie słupeckim funkcjonuje od kilku lat. Wsparcie dla studentów kierunku lekarskiego rozpoczęto już w 2020 roku, a od 2021 roku objęto nim także studentów pielęgniarstwa i położnictwa. Stypendia mają na celu nie tylko ułatwienie młodym ludziom kontynuowania nauki, ale także zachęcenie ich do podjęcia pracy w słupeckim szpitalu po zakończeniu studiów. W ten sposób samorząd powiatu stara się rozwiązywać problem niedoboru wykwalifikowanego personelu medycznego, który jest niezbędny do zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla mieszkańców regionu - poinformowało Starostwo Powiatowe w Słupcy. W wyniku tegorocznego naboru, który zakończył się 20 listopada, stypendia na rok akademicki 2024/2025 przyznano dwóm studentkom: Martynie Maryniowskiej, studentce VI roku kierunku lekarskiego oraz Amelii Jaworskiej, studentce III roku kierunku położniczego. Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz