Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Wreszcie trzeba podjąć jakąś konkretną decyzję”. Radni o pieniądzach na schronisko dla bezdomnych zwierząt

10:06, 31.07.2024 Aktualizacja: 21:15, 23.10.2025
Skomentuj „Wreszcie trzeba podjąć jakąś konkretną decyzję”. Radni o pieniądzach na...

Także podczas sesji wróciłasprawa budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Gajowej w Koninie. –Ten temat jest odsuwany tak jak wiele innych inwestycji i wreszcie trzeba podjąćjakąś konkretną decyzję, bo te środki co roku będą coraz wyższe – mówiłJarosław Sidor, wiceszef komisji infrastruktury rady miasta. WiceprezydentPaweł Adamów zapowiedział, że miasto chce zdobyć środki na to zadanie z funduszyszwajcarskich.

Ożywiony przebieg miało posiedzenie komisji infrastruktury ifinansów w sprawie zmian w budżecie Konina. Nie inaczej było podczas sesji. – Chciałbym zwrócić uwagę na pozytywny aspekttej uchwały – mówił Piotr Czerniejewski, wiceprzewodniczący rady miasta. Wskazałna przekazanie 450 tysięcy złotych na remont schroniska dla bezdomnych zwierząt.– Ja w tej sprawie miesiąc temu złożyłem interpelację. To jest jeden głos z wielulicznych, ponieważ o te środki zabiegał zarówno TOZ, jak wydział gospodarkikomunalnej czy obecni i radni poprzedniej kadencji – mówił Piotr Czerniejewski.

– Zgadzam się, że pieniądze na schronisko są bardzo potrzebne,jednak pieniądze na odwodnienie terenów inwestycyjnych są również priorytetowedla miasta – mówił Mikołaj Marcinkowski, przewodniczący komisji finansów.Przypominając, że o tę sprawę już od dawna walczy między innymi radny JarosławSidor, który także podczas sesji zabrał głos. – Co roku na remont schroniskaprzy Gajowej przeznaczamy kilkaset tysięcy złotych plus do tego dochodzą bardzoczęsto środki z KBO. Czasami jest nieekonomiczne modernizować czegoś non stop.O budowie nowego schroniska mówiło się dużo wcześniej i cały czas dokładamy tepieniądze – mówił Jarosław Sidor. – Rozumiem tę potrzebę, ale wielokrotniezgłaszałem uwagi do lokalizacji, nie tylko ja, ale działkowicze i mieszkańcy zulicy Gajowej. Kolego Piotrze, tentemat jest odsuwany tak jak wiele innych inwestycji i wreszcie trzeba podjąćjakąś konkretną decyzje, bo te środki co roku będą coraz wyższe.

I Jarosław Sidor nawiązał też do tematu odwodnienia terenówna Międzylesiu. – Po 8 latach jest jeszcze gorzej. Panowie prezydenci, drodzyurzędnicy, szanowni radni, są tematy, o których radny nie powinien nawetżadnego pisma wysyłać – mówił. – Temat odwodnienia czy budowy ronda na Brunatnejpowinien być załatwiany w magistracie, a nie powtarzanie przez radnych przezlata tego tematu i wielu innych.

W dyskusję włączył się również Robert Popkowski, któryprzypomniał, że minęło właśnie 100 dni od wyborów samorządowych. – Jestnajlepszy moment, żeby ocenić działania pana prezydenta. Jest to jego drugakadencja – mówił radny, który także walczył o fotel prezydenta Konina.Przypominając, że w kampanii wyborczej temat tych „palących” dla miasta inwestycjibył poruszany wielokrotnie i, że obecny rząd będzie wspierał ich realizację.Robert Popkowski mówił, że były też deklaracje w sprawie konsultacjispołecznych, a takich w tych ostatnich 100 dniach nie było. – Czy nie powinniśmybyć bardziej aktywni i patrzeć na działania pana prezydenta i jego zastępców? –mówił Robert Popkowski. Dodając, że nie chodzi o krytykę tylko spełnianieobietnic.

O konieczności odwodnienia terenów inwestycyjnych mówił teżKrystian Majewski, szef klubu PiS. – Musimy to w końcu dokończyć! – powiedział.– Inwestujmy w tereny inwestycyjne.

Głos zabrał też wiceprezydent Paweł Adamów. Jak stwierdził,pieniądze na remont schroniska to wynik niedawnej ulewy, odbyła się równieżkontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii. Po tym protokole pewne rzeczy trzeba zrealizować.Zrobimy odwodnienie w schronisku, żeby już go nie zalewało. Ale jestprzygotowywany temat budowy nowego schroniska, które będzie dalej w tym samymmiejscu. Mamy kosztorys, pozwolenie na budowę– mówił Paweł Adamów. Okazuje się, że na nowy obiekt potrzeba będzieokoło 14 milionów złotych. – Jest to dosyć dużo. Jest to inwestycja, która pozwolizamknąć temat schroniska na wiele lat – mówił wiceprezydent Konina. Powstaćmają nowe boksy i budynek administracji. Paweł Adamów dodał też, że tepieniądze obecnie przekazywane na pewno się nie zmarnują. – Ta stara częśćschroniska będzie nadal funkcjonować – stwierdził. Miasto chce sfinansować tęinwestycję z funduszy szwajcarskich. Zastępca prezydenta odniósł się też dotematu odwodnienia terenów inwestycyjnych i wycofania z budżetu 200 tysięcy nato zadanie. – Jest to czysto techniczny zabieg, a to dotyczy tylko i wyłączne płatności,natomiast państwo radni stawiacie taki wniosek, że my to zadanie kasujemy z budżetu,a tak nie jest – mówił Paweł Adamów.

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji ślubowanie złożył nowy radny. To Jarosław Derdziński, który startował z list Obywateli Konina.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%