Strażacy z powiatu kolskiego walczyli z pożarem stogu słomy, do jakiego doszło w miejscowości Kiełczewek w gminie Grzegorzew. Służby informację o zdarzeniu otrzymały 18 czerwca po godz. 2:30. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz zastępy OSP Grzegorzew, Wrząca Wielka oraz Barłogi. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że na polu pali się około 120 balotów słomy. - Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Podano 2 prądy wody w natarciu na palące się baloty słomy, które przerzucono przy użyciu wideł, a następnie przelano wodą. Pożar ugaszono. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną - brak wskazań zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury - przekazał mł. asp. Krzysztof Walczak z KP PSP w Kole. Działania strażaków trwały około 7 godzin. W akcji uczestniczyło 21 strażaków.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz