Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Pieniądze kazał wyrzucić przez balkon

13:21, 17.04.2024 Aktualizacja: 23:59, 20.10.2025
Skomentuj Pieniądze kazał wyrzucić przez balkon

83-latka straciła pieniądze i kosztowności na łączną kwotę 46 tysięcyzłotych. Oszuści posłużyli się metodą na tak zwanego „policjanta”. Zadzwonilido kobiety informując, że będzie uczestniczyć w akcji policyjnej, związanej zzatrzymaniem sprawców oszukujących starsze osoby.

Telefon zadzwonił wczoraj przed południem. Słuchawkę podniosła83-letnia mieszkanka Konina. Rozmówca poinformował ją, że jest pracownikiempoczty i ma dla niej nieodebraną przesyłkę. – Poinstruował kobietę, aby pozostaław domu i oczekiwała na osobę, która przyniesie paczkę. Jednocześnie poprosił opodanie numeru telefonu komórkowego do kontaktu. Po zakończonej rozmowie,kobieta skontaktowała się z pocztą i nie potwierdziła otrzymanej informacji ooczekującej na nią przesyłce. Chwilę później koninianka otrzymała kolejnepołączenie, tym razem na „komórkę”. Mężczyzna w słuchawce przedstawił się jakopolicjant, podał swoje numery służbowe i poinformował kobietę, że prowadziakcję mającą na celu zatrzymanie przestępców okradających starsze osoby. Wwyniku przeprowadzonej przez oszusta manipulacji, kobieta spakowała do reklamówkipieniądze i biżuterię, a następnie wyrzuciła przez balkon w wyznaczone miejsce.W ten sposób 83-latka straciła pieniądze i kosztowności na łączną kwotę 46tysięcy złotych – informują konińscy policjanci, i dodają: – Nie bez kozery takczęsto uczulamy i uwrażliwiamy na sposoby działania oszustów. Wielokrotnieprzyszło nam widzieć rozpacz ludzi, którzy stracili oszczędności życia.Kampanie, ulotki, spotkania profilaktyczne – te wszystkie działania mają nacelu przeciwdziałanie wiktymizacji. Niestety, jak pokazuje sytuacja, do którejdoszło wczoraj, przestępcy nadal zbierają żniwo łatwowierności.

Policjanci przypominają, że nigdy, ale to nigdy nie będą prosić opieniądze, a tym bardziej o wyrzucenie kosztowności przez okno! Każda takasytuacja jest próbą oszustwa!

na

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%