W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. X
YOCHI

Aktualności

60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”

2024-04-11 13:24:03

60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”

Dziś w Konińskim Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych w Koninie.

Podczas spotkania uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mogli między innymi obejrzeć film. Wystąpili w nim zarówno byli pracownicy grona pedagogicznego, absolwenci, jak i młodzież, która obecnie kształci się w Zespole Szkół Technicznych. Na koniec bohaterowie życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju. Byli nauczyciele mówili, że chcieliby, żeby ZST istniał jak najdłużej, nawet sto lat.

„Nadal najważniejszy jest młody człowiek”

– To dla mnie ogromny zaszczyt móc spotkać się z państwem na tej uroczystości. Dzisiaj nasza szkoła przeżywa niezwykły dzień, a jubileusz jest okazją do wspomnień. Przez 60 lat nasza placówka zmieniała się, nie ma już dawnych mebli, pomocy dydaktycznych, ale jedno się nie zmieniło: nadal najważniejszy jest młody człowiek. Staramy się sprawić, żeby uwierzył w swoje siły, motywujemy uczniów do pracy, podejmowania wyzwań, ale także uczymy odpowiedzialności. Naszą misją jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również kształtowanie charakteru i wartości naszych uczniów – mówiła Agnieszka Modelska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

Prezydent miasta pogratulował

– Szkoła Hutnicza jest cały czas w moim sercu. Gratuluję tego jubileuszu. 60 lat to dużo, ale chciałbym, żeby ta „60” nie była traktowana dosłownie, niech ona was nie ogranicza, rozpędzajcie się. W Polsce najwyższa dozwolona prędkość to 140, a więc życzę wam 140-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych – mówił w swoim przemówieniu Piotr Korytkowski, prezydent Konina, również obecny na jubileuszu.

Krystian Cichocki

60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”
60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”
60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”
60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”
60-lecie Zespołu Szkół Technicznych w KDK. „Życzyli szkole wytrwałości, jedności oraz rozwoju”