Region

Zamknij

Dodaj komentarz

W Koninie będzie można pobierać opłaty za miejsca postojowe do ładowania samochodów elektrycznych

17:00, 29.01.2024 Aktualizacja: 13:40, 26.10.2025
Skomentuj W Koninie będzie można pobierać opłaty za miejsca postojowe do ładowania...

Ostatnio zwiększyło się w Koninie zainteresowanie ze strony firm, które chcą stawiać ładowarki do samochodów elektrycznych. To wymusiło zmianę uchwały, by można było pobierać odpowiednie opłaty za miejsca postojowe do ładowania elektryków. Temat ten pojawił się przy okazji zmiany uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Podczas wspólnego posiedzenia komisji finansów i infrastruktury radny Bartosz Małaczek pytał, czy do tej pory na innych zasadach były pobierane opłaty, czy po prostu w ogóle nie było przypadków dotyczących ładowarek do samochodów elektrycznych. – Właśnie nie było. Ostatnio widzimy wzmożone zainteresowanie tym tematem – tłumaczył Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. Stąd potrzeba zmiany uchwały, żeby w momencie, kiedy wnioski w tej sprawie wpłyną, były już odpowiednie stawki. – Przy dzisiejszej uchwale mielibyśmy kłopot sklasyfikować, nawet gdybyśmy próbowali to zrobić, to mielibyśmy bardzo duże kwoty, więc to nie jest kompletnie atrakcyjne dla tych instytucji, które chcą świadczyć tę usługę – tłumaczył dyrektor ZDM-u.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%