Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Pijany spowodował kolizję na autostradzie

17:24, 20.11.2023 Aktualizacja: 10:14, 25.09.2025
Skomentuj Pijany spowodował kolizję na autostradzie

Trzech pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z powiatu słupeckiego. Zatrzymanie miało miejsce m.in. w Szydłowcu w gminie Orchowo oraz w Strzałkowie. W tym pierwszym przypadku kierowca wydmuchał 0,4 promila, w drugim aż jeden promil. Trzecie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy miało miejsce na autostradzie A2 niedaleko Słupcy. Kierowca dostawczego forda zjechał z drogi i uderzył w elementy infrastruktury drogowej. Okazało się, że obywatel Litwy był pijany. Miał około 2 promili alkoholu w organizmie. - Zgodnie z przepisami każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) popełnia przestępstwo, za które grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata oraz wysokie kary pieniężne. Kary za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), to grzywna nie niższa niż 2500 zł lub areszt oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. W obu przypadkach na kontach kierowców zostaną dopisane punkty karne - wyjaśniają słupeccy policjanci. Zdjęcie poglądowe

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%