Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych w Turku uczestniczyliw warsztatach ekologicznych. Z pomocą modeli przyrządów i ciekawych gierzdobywali wiedzę między innymi na temat pozyskiwania energii z odnawialnychźródeł.
Urząd Miejski w Turku zorganizował warsztaty dlauczniów klas I-III w ramach programu„Edukacja ekologiczna mieszkańców miasta Turku poprzez organizację wydarzeniaedukacyjnego – ekopikniku w plenerze oraz eko-warsztatów w szkołachpodstawowych”.
Kosztownaedukacja
Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie zWojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wwysokości 25.760 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 35.000 zł. To oznacza,że samorząd miasta musiał dołożyć do edukacji dzieci blisko 10 tys. zł.
Ekopiknik odbył się podczas Dni Turku i Gminy Turek. Jegocelem było upowszechnianie wiedzy ekologicznej głównie wśród mieszkańcównaszego miasta. Jesienią przyszedł czas na warsztaty. Dzieci dowiedziały się,jak produkują prąd wiatraki i panele fotowoltaiczne. Za pomocą ciekawych modelii gier ekologicznych utrwalały swoją wiedzę na temat segregacji odpadów isposobów oszczędzania wody i prądu. Miały okazję również zobaczyć ciekawe okazyzwiązane z otaczającą nas florą i posłuchać ciekawostek temat jejróżnorodności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz