Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

OSP na Chorzniu z nowym ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym. „Jest naszą chlubą”

17:22, 30.09.2023 Aktualizacja: 16:21, 22.10.2025
Skomentuj OSP na Chorzniu z nowym ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym. „Jest naszą...

105-lecie istnieniajednostki oraz przekazanie nowego ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczegoświętowała dzisiaj OSP Konin-Chorzeń. Uroczystości rozpoczęła msza święta wkościele św. Faustyny.

Po mszy pododdziały przemaszerowały na plac przy SzkolePodstawowej nr 9, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Uczestnikówprzywitał druh Tomasz Gościniak, prezes OSP Konin-Chorzeń. – Dla nas wszystkichto wielki dzień. Obchodzimy urodziny naszej jednostki, a także nastąpioficjalne przekazanie do użytkowania nowego wozu bojowego. Cieszymy się, żenasze starania, dyspozycyjność zostały zauważone i udało się pozyskać ten pięknysamochód. On oczywiście jest naszą chlubą, ale przede wszystkim dowodemzadowolenia dla mieszkańców, bo naprawdę to im on ma służyć – mówił druh TomaszGościniak. Dodając, że ten pojazd z pewnością się przyda. Potwierdzeniem tychsłów jest to, że od 7 września, czyli od momentu wprowadzenia tego wozu, miałon już sześć wyjazdów. – Niecały miesiąc może już pokazać, jak bardzo potrzebnyjest to sprzęt – mówił prezes OSP Konin-Chorzeń.

Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań.Oczywiście również poświęcono nowy wóz, a przedstawicielom jednostki wręczonokluczyki i dokumenty. Pojazd kosztował ponad milion 439 tysięcy złotych brutto (625tysięcy zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Poznaniu, 610 tysięcy zł pochodzi z budżetu miasta, 25 tysięcy to zkolei środki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ponad 109 tysięcy złotychprzekazali sponsorzy. 70 tysięcy stanowi wkład własny jednostki, w tym 10 tysięcypozyskano w ramach ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych przezjednostkę operacyjno-techniczną, czyli krótko mówiąc – strażacy przeznaczyliswoją „wypłatę” za udział w akcjach).

Do funduszy przeznaczonych na zakup wozu nawiązał w swoimwystąpieniu Piotr Korytkowski, prezydent Konina, który jest również członkiemtej jednostki. – Mamy możliwość wcielić do służby nowy wóz bojowy, o który takbardzo intensywnie zabiegaliście. Suma jest niebagatelna, dlatego trzeba byłozjednać wielu przyjaciół, aby sfinansować zakup tego potrzebnego dla jednostkisprzętu – mówił prezydent Konina. Przypomniał, że 610 tysięcy zł pochodzi zbudżetu miasta, za co dziękował radnym.– Chciałbym również podziękować tym, którzy doszli do pewnegokonsensusu, a mianowicie przecież nie jedna jednostka, spośród 6 na tereniemiasta, potrzebuje nowego sprzętu, nowych wozów bojowych. Jednakże w zarządziemiejsko-gminnym OSP wszyscy byli zgodni – w pierwszej kolejności ten sprzętmusi trafić do OSP Chorzeń i tak się stało. Widząc pojednanie, radni nie mieliżadnej wątpliwości, aby tę kwotę przekazać – mówił Piotr Korytkowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%