Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Strażacy dostali sprzęt. Zestawy zabiorą na akcje ratownicze

16:28, 12.09.2023 Aktualizacja: 20:29, 25.10.2025
Skomentuj Strażacy dostali sprzęt. Zestawy zabiorą na akcje ratownicze

Dzisiajstrażacy z OSP Paprotnia (gmina Krzymów) otrzymali zestaw podpórstabilizacyjnych, które druhowie wykorzystują w akcjach ratowniczych. Podobnysprzęt pomagający w ratowaniu życia przekazano także OSP w Grochowach,gm. Rychwał i OSP Wierzbinek, a zestaw ratownictwa OSP R1, zestaw flarsygnalizacyjnych i materiały dydaktyczne otrzymało OSP Półwiosek Stary.

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski, Anna Majda,radna sejmiku V kadencji oraz Mariusz Seńko, zastępca dyrektora WORD w Koninieuroczyście wręczali wspomniany sprzęt. – Zgodnie z wnioskiem pana naczelnika OSP wPaprotni zakupiliśmy zestaw podpór stabilizacyjnych, urządzeń wykorzystywanych w zakresie ratownictwadrogowego. W pierwszej fazie, kiedy się podejmuje akcję ratowniczą, trzebaustabilizować pojazd, żeby nie powodowałdalszych uszkodzeń ciała i ratowników, i osób ratowanych. Pani AnnaMajda wcześniej jako kierownik pogotowia ratunkowego w Turku ma w tym zakresie szerokiedoświadczenie, a jako radna wspierała razem z panem marszałkiem działania,jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa – mówił Mariusz Seńko.

Przekazał sprzęt strażakom

Na ręce Marusza Gryczke, naczelnika OSP wPaprotni, przekazał wspomniany sprzęt. – Mam nadzieję, że będzie służył jaknajrzadziej. A jeśli już będzie trzeba go zastosować, to by było jak najbezpieczniejdla mieszkańców – mówił wicedyrektor WORD w Koninie. – Strażacy OSP to pierwszeogniwo ratownictwa medycznego. To oni jako pierwsi docierają na miejscezdarzenia. To, żeby byli dobrze wyszkoleni i wyposażeni służy nam wszystkim.Tak, żeby już pacjentów gotowych, zabezpieczonych do transportu do szpitalaprzekazywali – mówiła Anna Majda.

– Cieszę się, że WORD w Koninie wspiera OSP, żeprzeznacza środki na ten cel. Dobrze wyposażona jednostka OSP to naszebezpieczeństwo. Gratuluję druhom, że udało się ten sprzęt pozyskać i dziękujęza waszą codzienną służbę, bo tak naprawdę nie wiemy, kto z nas będzie potrzebował pomocy i w którym miejscu.Każdego roku z budżetu województwa kilka milionów zł przeznaczamy na wsparcie OSPi na zakup sprzętu – mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwawielkopolskiego.

Wicemarszałekjeszcze popisywał umowy i wizytował

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał takżeumowy z władzami gmin Rychwał i Golina, które otrzymały dofinansowanie w ramachdziałania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. GminaRychwał przeprowadzi modernizację trybun na stadionie miejskim w Rychwale(ponad 131 tys. zł), a gmina Golina wybuduje plac zabaw w Golinie przy ul.Kolejowej (42 tys. zł).

W gminie Skulsk odbyła się także wizytacjainwestycji zrealizowanych przez gminę w ramach środków pozyskanych zbudżetu województwa wielkopolskiego z programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”oraz inwestycji drogowych na jej terenie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%