Dwa busyzostały zatrzymane i zważone przez wielkopolskich inspektorów w Koninie. Zpunktu kontrolnego odjechały na lawetach, ponieważ właściciele ich nieprzeładowali.
Dzisiaj inspektorzyz konińskiego oddziału inspekcji zatrzymali do kontroli dwa pojazdydostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, których ugięte zawieszeniadawały podstawę do stwierdzenia, że ważą więcej.
Busy zatrzymanow Koninie w ciągu dróg krajowych numer 25 i 92, a kontrola zostałaprzeprowadzona na punkcie mas i nacisków przy ulicy Hutniczej. W wyniku ważeniapierwszego pojazdu ustalono, że jego rzeczywista masa całkowita, wraz zładunkiem AGD, wyniosła 5,5 t, a więc dopuszczalna masa całkowita zostałaprzekroczona o 2 tony. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2.000 zł.Pojazd innego kierowcy, który przewoził meble tapicerowane, byłprzeładowany o 0,9 t, bowiem ważył 4,4 tony. Kierowca otrzymał mandat karny wwysokości 900 zł.
Obydwaj dostalizakaz dalszej jazdy do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.Pojazdy z miejsca kontroli zostały odholowanie na lawetach zadysponowanych nazlecenie właścicieli.
opr. M.SzafrańskiBrak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz