Postawą godną naśladowania wykazał się jeden ze strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. St. str. Arkadiusz Wojtkowiak poza służbą ewakuował człowieka z płonącego auta. Zdarzenie miało miejsce 17 stycznia w miejscowości Wola Koszucka-Parcele w powiecie słupeckim. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia doszło do pożaru pojazdów. Jednym z świadków był funkcjonariusz KP PSP w Słupcy. -Na poboczu drogi w odległości ok. 25 m. od miejsca zdarzenia leżała przytomna kobieta z widocznymi obrażeniami ręki, kobieta sama opuściła pojazd, a osoby postronne pomogły jej oddalić się w bezpieczne miejsce. Po drugiej stronie skrzyżowania znajdował się poszkodowany mężczyzna pod opieką funkcjonariusza KP PSP Słupca st. str. Arkadiusza Wojtkowiaka, który widząc, że samochody zaczynają się palić natychmiast podjął decyzje o wybiciu szyby w samochodzie, gdzie znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażak ewakuował poszkodowanego w bezpieczne miejsce udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy oczekując jednocześnie na przyjazd wszystkich służb – poinformował mł. bryg. Mariusz Pawela, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy. Jak zrelacjonował sam st. str. Arkadiusz Wojtkowiak, jedyną możliwością, aby ewakuować poszkodowanego z płonącego samochodu było wybicie przedniej szyby auta za pomocą gaśnicy. Strażak wydobył mężczyznę z przodu. Pomogły mu w tym postronne osoby. Po udzieleniu kierowcy pomocy, odzyskał on przytomność. Został zabrany karetką do szpitala. Zdj. KP PSP w Słupcy
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz