W gminie Ostrowite odbyłasię gala „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”. Nagrody najbardziej aktywnymsołectwom z terenu wschodniej Wielkopolski, wybranym w ramach VI edycjikonkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”, wręczył wicemarszałek WojewództwaWielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Celem konkursu jest ocena działalności miejscowościuczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” oraz nagrodzenienajbardziej aktywnych uczestników. Konkurs stanowi podsumowanie współpracy grupodnowy wsi, organizacji pozarządowych i innych podmiotów działających na rzeczlokalnej społeczności oraz służy promocji idei wspólnego działania społecznościwiejskich.
W gronie wyróżnionych znalazło się sołectwo Stare Miasto, które otrzymałonagrodę finansową w wysokości 4 000 zł oraz tytuł Laureata konkursu „AktywnaWieś Wielkopolska 2022”.
Włodarz gminy Stare Miasto Dariusz Puchała złożył gratulacje nagrodzonemusołectwu na czele z sołtysem Andrzejem Zającem. - Projekty, które powstajądzięki aktywności naszych mieszkańców cieszą nas podwójnie” - podkreślił.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz