W gminie Sompolno niebędzie podwyżki opłat za odbiór śmieci segregowanych. Tak większością głosówzadecydowali radni podczas dzisiejszej sesji miejskiej. Tym samym ceny pozostanąna dotychczasowym poziomie – 7 złotych za odpady segregowane i 15 zaniesegregowane.
Burmistrz Roman Bednarek propozycję podwyżki tłumaczyłfaktem wysokich dopłat, jakie dokłada gmina za odbiór odpadów. – To aż 500 tysięcy – mówił izaproponował podniesienie opłaty za odbiór odpadów segregowanych o złotówkę,natomiast za niesegregowane o 3 złote. –To sprawi, że koszty, jakie ponosi gmina będą niższe.
Niestety, nie przekonało to radnych. Po wcześniejszymprzegłosowaniu autopoprawki burmistrza dziesięciuradnych (trzech było za, jeden się wstrzymał) zagłosowało przeciwko podwyżce cenzarówno śmieci segregowanych, jak i niesegregowanych. Tym kwoty pozostają bezzmian – 7 złotych za segregowane, 15 za niesegregowane.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz