Kultura

Zamknij

Dodaj komentarz

Tancerze i instruktorzy Studia Tańca Rytmix z Konina na międzynarodowym festiwalu w Meksyku

12:09, 13.10.2022 Aktualizacja: 20:36, 15.10.2025
Skomentuj Tancerze i instruktorzy Studia Tańca Rytmix z Konina na międzynarodowym...

Od8 do 16 października tancerze i instruktorzy Studia Tańca Rytmix z Konina, jegobyłe tancerki a obecnie założycielki i tancerki Konińskiego Teatru Tańca orazwokalistka Szkoły Wokalno-Aktorskiej Fama zaprezentują się na 3. Międzynarodowym Festiwalu „PlumasY Rieles” – „Kultura jako symbol równości”w Meksyku.

Wyjazd jest nagrodą zdobytą przez tancerzy StudiaTańca Rytmix podczas zawodów tanecznych „World Dance Cup” organizowanych przezWORLD ASSOCIATION OF PERFORMING ARTS w Ostrowie Wielkopolskim pod patronatem jegoprezydenta Beaty Klimek.

W festiwalu biorą udział artyściz pięciu krajów: Kolumbii, Wenezueli, Chile, Boliwii i Polski. – Tancerze zaprezentują dwa programy, w których jeden jest inspirowany kulturąludową. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Konińskiemu Domu Kultury zaużyczenie pięknych strojów ludowych oraz wszelkich wskazówek udzielonych przez panaDariusza Intrysa – informuje Wiesława Wolna, dyrektor Studia Tańca Rytmix. – Festiwalma na celu przybliżenie oraz ułatwienie dostępu do kultury i sztuki miejscowejspołeczności. Prezentacja programów odbędzie się w obrębie 3 stanów: Tlaxala,Puebla i Tabasco. W festiwalu biorą udział tancerze Studia Tańca Rytmix – NikolaPrzybyła, Julia Przybyła, Dominika Bączkiewicz, Wiktoria Pietraszek, instruktorzy– Martyna Wolna, Kinga Furmaniak-Pogodska, dyrektor Studia Tańca Rytmix – WiesławaWolna, opiekun zespołu Agnieszka Przybyła.

Do współpracy Studio Tańca Rytmixzaprosiło również byłe tancerki zespołu, które obecnie tworzą Koniński TeatrTańca – Weronikę Skórzewską, Katarzynę Łapaj-Strzykowską, Kingę Furmaniak-Pogodską,Agnieszkę Łapaj-Lewandowską oraz wokalistkę Szkoły Wokalno-Aktorskiej Fama –Igę Brzezińską. Organizatorzy festiwalu zapewniają uczestnikom nocleg oraz wyżywienie. Zakoszty transportu oraz scenografii odpowiedzialni są uczestnicy festiwalu. – Chcącgodnie reprezentować Nasze Miasto Konin oraz Polskę zwracamy się z uprzejmąprośbą o wsparcie finansowe konińskiej reprezentacji. Datki prosimy wpłacać nakonto Fundacji DOBRY RYTM. Santander 46109011990000000149500816. Za wszelkąpomoc ogromnie dziękujemy i obiecujemy zaprezentować Konin z jak najlepszejstrony – dodaje Wiesława Wolna.

mar

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%