Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla konińskich strażaków

15:48, 12.10.2022 Aktualizacja: 11:59, 15.10.2025
Skomentuj Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla konińskich strażaków

Komenda Miejska Państwowej StrażyPożarnej w Koninie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 napodwoziu Volvo. Samochód ze względu na charakterystykę podwozia przeznaczonyjest głównie do jazdy w terenie miejskim.

Pojazdwyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów oraz autopompę owydajności 1600 l/min. Zastosowana autopompa posiada system piany sprężonejpozwalający na ograniczenie zużycia wody do gaszenia pożarów, co jest bardzoważne w przypadku pożarów wewnątrz budynków, aby ograniczyć straty spowodowanezalaniem. Samochód został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej StrażyPożarnej w Poznaniu. Łączny koszt zakupu wyniósł 897 000,00 zł, z czego 680000,00 zł pochodziło z budżetu państwa, 150 000,00 zł ze środków Miasta i GminySompolno oraz 67 000,00 zł z Powiatu Konińskiego.

na

zdj. KM PSPKonin

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%