Komenda Miejska Państwowej StrażyPożarnej w Koninie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 napodwoziu Volvo. Samochód ze względu na charakterystykę podwozia przeznaczonyjest głównie do jazdy w terenie miejskim.
Pojazdwyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów oraz autopompę owydajności 1600 l/min. Zastosowana autopompa posiada system piany sprężonejpozwalający na ograniczenie zużycia wody do gaszenia pożarów, co jest bardzoważne w przypadku pożarów wewnątrz budynków, aby ograniczyć straty spowodowanezalaniem. Samochód został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej StrażyPożarnej w Poznaniu. Łączny koszt zakupu wyniósł 897 000,00 zł, z czego 680000,00 zł pochodziło z budżetu państwa, 150 000,00 zł ze środków Miasta i GminySompolno oraz 67 000,00 zł z Powiatu Konińskiego.
na
zdj. KM PSPKonin
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz