Z 2 złotych do 3 złotychma wzrosnąć opłata za godzinę postoju w Strefie Płatnego Parkowania w Koninie.Za pierwsze 10 minut będzie to 50 groszy.
Szykowane są pewne zmiany w Strefie Płatnego Parkowania.Zapłacimy za postój auta przy Dworcowej (w okolicy Miejskiej BibliotekiPublicznej im. Zofii Urbanowskiej) oraz na Wojska Polskiego (w okolicachdawnego sądu), żeby w tej drugiej lokalizacji pojawiły się miejsca dla interesantów magistratu. Staną tam parkomaty, jak zapewnił Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu DrógMiejskich. – Mieszkańcy się wściekną! – mówił radny Tomasz Andrzej Nowakkomentując pomysł rozszerzenia SPP o Wojska Polskiego. Dodając, że już terazwiele osób parkuje na terenie sąsiednich posesji, gdzie się też załatwiają,wyrzucają śmieci i odjeżdżają. – Jak zrobimy strefę od frontu, to już w ogóle będziedramat – mówił Tomasz Andrzej Nowak. – Możemy zrobić ten eksperyment, ale janie zagłosuję za.
Był też wniosek mieszkańców z ulicy Energetyka, którzywykupili abonament na parkowanie, ale w związku z budową dworca i likwidacjąparkingu, przybyło aut i nie mają gdzie zostawiać aut. Poprosili więc, by mogliteż korzystać z SPP przy Dworcowej. Radni podczas wspólnego posiedzenia komisjifinansów i infrastruktury wyrazili pozytywną opinię. Tak samo jak w sprawiezmiany opłat za godzinę postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Z 2 złotychwzrośnie do 3 złotych (podajemy nowe stawki poniżej).
Jak to zwykle bywa przy okazji takich zmian, poruszano tematdalszego rozszerzania SPP w mieście. Radny Bartosz Małaczek sugerował, żemogłaby to być ulica Energetyka (w okolicach Sądu Okręgowego). – Temat jestotwarty – mówił Grzegorz Pająk. Zresztą wcześniej już takie zamierzenia były prezentowane,ale nie było na to zgody. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich sugerował, że pewniew kolejnym etapie parkomaty mogą pojawić się na Alejach 1 Maja, gdzie niedawnowprowadzona została nowa organizacja ruchu, tutaj też ma być poprowadzona drogadla rowerów jako zwycięski projekt w KBO. Wtedy można by rozważyć wprowadzenieopłat za parkowanie.
Grzegorz Pająk mówił też, że miasto czeka wymianaparkomatów. Jak wyjaśniał, na terenie miasta są jeszcze 23 kiepskiejjakości. Niektóre mają 7 lat, inne nawet 10. – W technice to jest prehistoria.One się nam psują, czeka nas za chwilę wymiana tych parkomatów. Jedna sztuka tojest duży wydatek, musimy mieć to na uwadze. Żeby doprowadzić dojakiegoś poziomu świadczenie usługi, to te urządzenia z przestrzeni powinny namzniknąć, a na to też są nam potrzebne środki finansowe – mówił dyrektor ZDM wKoninie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz