Niebawemruszy III etap prac konserwatorskich przy kolskim zamku. Umowa zwyłonionym w przetargu wykonawcą dziś, tj. 23 czerwca zostałapodpisana.
Wratuszu podpisana została umowa między miejskim samorządemreprezentowanym przez zastępcę burmistrza Lecha Brzezińskiego awyłonioną w przetargu firmą ART-SERVICE Łukasz Lewalski zsiedzibą w Zbicznie na wykonanie zabezpieczenia i konserwacji ruinzamku w ramach zadania pn. „Gozdów, ruiny gotyckiego zamkukazimierzowskiego (II poł. XIV w.) etap III – mur zachodni odstrony dziedzińca oraz mur zachodni część zewnętrzna”. Zadaniebędzie częściowo dofinansowane środkami zewnętrznymi.
Przypomnijmy,że kolskisamorząd miejski otrzymał na to zadanie 170.000 złotych środków zewnętrznych. 110.000złotych pochodzi z programu Ministerstwa Kultury i DziedzictwaNarodowego „Ochrona zabytków”, a 60.000 złotych z puliWojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.
Prace będąpolegały na zniwelowaniu terenu dziedzińca, pod którym kryją sięjeszcze partie murów, uzupełnieniu ubytków w murze, konserwacjikorony murów, czyszczeniu cegły oraz scaleniu rys i spękań. Coważne, prace prowadzone będą zarówno od strony dziedzińca, jak iz zewnątrz.
zdj. nr 1 – UM wKole
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz