Budowa nowego lodowiska w konińskimparku, rowerki ładujące telefony, darmowe wejścia do obiektówsportowych czy budowa hali sportowej dostępnej dla mieszkańców.Takie pomysły na rozwój naszego miasta przedstawiono podczaswarsztatów przyszłościowych, które odbyły się w Gimnazjum nr 2w Koninie.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Koninieuczestniczą w ogólnopolskim projekcie Centrum EdukacjiObywatelskiej – Młody Obywatel. W ramach przedsięwzięcia wswojej szkole zorganizowali warsztaty przyszłościowe. Ich celembyło wypracowanie pomysłów na rozwój miasta w dziedzinie kulturyfizycznej i sportu. Młodzież z grupy projektowej zaprosiła dowspółpracy osoby w różnym wieku, które znają potrzeby lokalnejspołeczności. W szkole pojawili się radni, dyrektorzy placówekoświatowych oraz urzędnicy. – Podczas dyskusji nadprzyszłością naszej miejscowości wspólnie poddano ocenie to, codziało się dotychczas i zaplanowano szereg ciekawych przedsięwzięćdotyczących Starówki – wyjaśniała Małgorzata Wróblewska-Jankowiak, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie.
Przygotowania do warsztatów trwałykilka miesięcy. Efekt zaprezentowali podczas spotkaniazorganizowanego w szkole. Wśród ciekawych pomysłów pojawiły sięmiędzy innymi budowa nowegolodowiska w konińskim parku, rowerki ładujące telefony, darmowewejścia do obiektów sportowych czy budowa hali sportowej dostępnejdla mieszkańców. Wszystkie plany zostały spisane iprzekazane władzom miasta.
Warto dodać, że G2 po raz czwartyrealizuje ogólnopolski projekt Centrum Edukacji Obywatelskie wWarszawie. Dwukrotnie już młodzież zaprezentowała efekty swojejpracy podczas Ogólnopolskich Prezentacji Projektów Młodzieżowychna Zamku Królewskim.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz