Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Będą zbierać podpisy w sprawie budowy sygnalizacji na dużym skrzyżowaniu z krajówką

10:36, 03.05.2022 Aktualizacja: 02:51, 21.10.2025
Skomentuj Będą zbierać podpisy w sprawie budowy sygnalizacji na dużym skrzyżowaniu z...

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma zostać wystosowane pismo w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej naskrzyżowaniu z drogą krajową nr 25 w okolicach Teodorowa i SzyszyńskichHolendrów (gmina Ślesin). Pod wnioskiem będą mogli się podpisać mieszkańcy.

Temat budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poruszyłpodczas ostatniej sesji rady miejskiej jej przewodniczący Paweł Bielicki.Zwrócił się do władz miasta i gminy o poparcie tej inicjatywy. Chodzi ozłożenie wniosku do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bo tomiałaby być inwestycja zrealizowana przez tę instytucję. – Słyszymy, że ma tam powstać market bardzoduży i jak on powstanie, to będzie duży problem na tym skrzyżowaniu, a już wtej chwili jest niebezpiecznie – mówiłPaweł Bielicki. Planuje razem z sołtysem Szyszyńskich Holendrów, AndrzejemDonderowiczem, zbierać podpisy pod tym pomysłem.

Jak przyznał burmistrz Mariusz Zaborowski, budowa takiejsygnalizacji świetlnej to długa i niełatwa procedura, bo wiąże się ze zmianąorganizacji ruchu na drodze krajowej. Przypomniał, że tak było w przypadkuHonoratki. Trzeba długo było czekać na taką inwestycję w tej części gminy. Kiedyjednak sygnalizacja się pojawiła, zrobiło się dużo bezpieczniej. – Rzeczywiściewiększość pojazdów zwolniła – mówił burmistrz.

Na pewno przy projektowaniu sygnalizacji znaczenie ma to,czy i jak bardzo jest tam niebezpiecznie. Burmistrz przypomniał, że kilka lattemu doszło tam do śmiertelnego wypadku. Według niego, warto więc rozmawiaćwcześniej z GDDKiA w sprawie inwestycji, by przygotować jak najlepszy wniosek.– To pomysł bardzo dobry – mówił o tym dotyczącym budowy sygnalizacji świetlnejburmistrz Zaborowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%