Skończył się styczeń, więc policjanciz wydziału ruchu drogowego konińskiej komendy dokonali comiesięcznej analizystanu bezpieczeństw na drogach Konina i powiatu. W tym czasie zginęła jednaosoba, a 7 zostałorannych. Doszło do 8 wypadków i 141kolizji drogowych.
Najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych wedługfunkcjonariuszy to niedostosowanieprędkości do warunków ruchu (28 kolizji), nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu(1 wypadek, 1 osoba ranna, 18 kolizji), nieprawidłowe zmiana pasa ruchu (17kolizji) oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (1 wypadek,1 osoba ranna, 18 kolizji). Najwięcej zdarzeń miało miejsce na drodze krajowej K-25(1 wypadek, 1 osoba ranna, 26 kolizji) oraz z K-92 (1 wypadek, 1 osoba ranna,13 kolizji).
Niestety w styczniu nie brakowało też nietrzeźwych kierowców- policjanci ujawnili 38 prowadzących samochód „po kilku głębszych” oraz 9 rowerzystów.Nietrzeźwi byli sprawcami 5 zdarzeń drogowych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz