Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Jeśli będą się nadawały”. Pustostany zostaną wykorzystane na potrzeby pogotowia ratunkowego

13:42, 13.03.2022 Aktualizacja: 09:25, 27.10.2025
Skomentuj „Jeśli będą się nadawały”. Pustostany zostaną wykorzystane na potrzeby...

- Jeśli analiza techniczna wykaże, że tepustostany nadal się nadają, będą wykorzystane pod potrzeby WCRM - mówiLeszek Sobieski, dyrektor departamentu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Podczas ostatniego spotkania w konińskim szpitalu dyrektor przyznał, żew planach jest przeniesienie pogotowiaratunkowego z Wyszyńskiego na Szpitalną. -Jestmożliwość zagospodarowania przyszpitalnej nieruchomości przez przekazanie jejna rzecz Wojewódzkiego Centrum Ratownictwa Medycznego, gdzie mogła by być bazai zaplecze dla karetek - powiedział. - Przystosowanie pustostanów umożliwiłybyśrodki pozyskane ze sprzedaży budynku po byłym oddziale zakaźnymprzy ul. Wyszyńskiego. Oszacowanie wartości budynku i zbyciejest po stronie Urzędu Marszałkowskiego. Docelowo chcemy, żeby Szpitalna była centrumratowniczo – medycznym. Jest tam dostęp do lądowiska, a więc naturalną kolejąrzeczy jest, aby pogotowie tam miało swoją lokalizację. Poza tym zeSzpitalnej jest bezpośredni wyjazd na autostradę.

Projekt ma być zrealizowany w ciągu dwóch lat.

Na Szpitalną, o czym już informowaliśmy,ma zostać przeniesiony oddziałginekologiczno – położniczy. - Będzie to nowy budynek połączony zeszpitalem, w którym jest blok operacyjny, centrum działalności anestezjologów,czy chirurgów– mówiła Krystyna Brzezińska, dyrektorWojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. -Niebędzie więc problemu, aby do stołu operacyjnego stanęli różni specjaliści. Wobecnej sytuacji jest taka możliwość, ale logistycznie jest to trudniejsze. Nowyoddział byłby w jednej lokalizacji, czyli bez różnicy pięter.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%