Najprawdopodobniej odprzyszłego tygodnia w konińskim magistracie zostanie wprowadzony system pracyzdalnej. – Musi być odpowiednio zaplanowany, aby nie sparaliżował pracy – mówiPiotr Korytkowski, prezydent Konina.
Wczoraj minister zdrowia zapowiedział, że w ciągu kilku dni pojawisię rozporządzenie wprowadzające obowiązek pracy zdalnej w administracjipublicznej. – Już obecnie w pojedynczych przypadkach kierownicy wnioskują, aby częśćurzędników pracowała zdalnie w oparciu o obowiązujące przepisy dotyczącepandemii koronawirusa. I to stosujemy – mówi Piotr Korytkowski.
Poinformował osoby, które odpowiadają za organizację pracyurzędu miejskiego, że prawdopodobnie od przyszłego tygodnia zostaniewprowadzony obowiązkowy system pracy zdalnej. – Musi być odpowiedniozaplanowany, aby nie sparaliżować pracy urzędu i mogły być nadal obsługiwaneosoby, które mają do załatwienia jakąś sprawę. Jestem za to odpowiedzialny. Ważne,by nie ucierpieli na tym interesanci, ale także byli bezpieczni pracownicy –mówi prezydent Konina.
Czy w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia wwizytach? – Wszystko uzależniamy od tego, w jaki sposób będzie sobiesformułowane rozporządzenie – dodaje Piotr Korytkowski. – Odpowiednie przepisy pewnie w szczegółowysposób określą, jak ma wyglądać praca administracji publicznej, tym samym UrzęduMiejskiego w Koninie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz