Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku otrzyma kolejne dofinansowanie do odwiertui budowy ciepłowni geotermalnej. Wyniesie ono ponad8,7 mln zł.
W listopadzie ubiegłego roku inwestycja w turkowską geotermięotrzymała dofinansowanie w wysokości 19.489.221,84 zł z programu„Środowisko, energia i zmiany klimatu”, współfinansowanego ześrodków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego2014-2021. Były to pierwsze środki pozyskane na realizacjęprojektu pod nazwą „Wykonanie odwiertu Turek GT-2, budowaciepłowni geotermalnej oraz rurociągu pomiędzy odwiertem TurekGT-1 i odwiertem Turek GT-2”.
Inwestor, którym jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej iMieszkaniowej w Turku składało jeszcze jeden wniosek odofinansowanie projektu geotermii do Narodowego Funduszu OchronyŚrodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, które dysponuje puląprogramu „Polska Geotermia Plus”. Od wysokości tegodofinansowania uzależnione były dalsze działania, na przykład jaka będzie wysokośćpożyczki, którą turkowska spółka komunalna musi zaciągnąć nainwestycję geotermalną szacowaną na ok. 49 mln zł. W ub. środę, 12 stycznia, burmistrz Turku Romuald Antosik podpisał uchwały zgromadzeniawspólników PGKiM niezbędne do przyjęcia dofinansowania z NFOŚiGWw wysokości 8.748.624 zł.
Planuje się, że prace przy wykonaniu odwiertu Turek GT-2 i przybudowie ciepłowni wykorzystującej złoża gorących wód termalnychodkrytych pod Turkiem, trwać będą do kwietnia 2024 r. oprac. ki
źródło PGKiM sp. zo.o. Turek
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz