Od 23 listopada trwaakcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich osób, które ukończyły18 lat. Wszystko co trzeba zrobić, to zgłosić się do wybranego punktu szczepień.
Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, niemuszą mieć recepty. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień iumówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnieudać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bezobjawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzyszczepieniami np. przeciw Covid-19.
Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jestwzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skutecznąmetodą zapobiegania zachorowaniom oraz powikłaniom i zgonom. Mapa ponad 3000punktów szczepień, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.
Więcej szczegółowych informacji, w tym dane kontaktowe dopunktów szczepień zostały podane w zakładce – Grypa Informacje – na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/grypainformacje.
Zdj. Unsplash
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz