KarolinaSkitek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale zakwalifikowałasię do Mistrzostw Świata Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’,,Global Games’’. W zawodach, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowiebędzie reprezentowała Wielkopolskę w badmintonie. W hali „Rondo” w Koninie odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Badmintona ZwiązkuStowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’. Wzięły w nim udziałreprezentacje z siedmiu województw. Wielkopolskę reprezentowali uczniowie zeSpecjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie orazze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach: gry pojedynczej dziewcząt, kobiet,chłopców i mężczyzn, kategorii absolwent, a także w grach podwójnych imikstach. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwali licencjonowani sędziowiePolskiego Związku Badmintona. Koniński turniej był przepustką dla zwycięzców w grach pojedynczych doMistrzostw Świata Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’ ,,GlobalGames’’, które zaplanowano na lipiec 2022 w Krakowie, gdzie badminton ma byćdyscypliną pokazową. Z naszego regionu do mistrzostw zakwalifikowała sięKarolina Skitek z SOSW w Rychwale.
opr. MF
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz