Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Nie ma kompetencji, debaty i strategii!". Poseł Tomasz Nowak o sytuacji w służbie zdrowia

12:05, 05.10.2021 Aktualizacja: 19:09, 17.10.2025
Skomentuj „Nie ma kompetencji, debaty i strategii!". Poseł Tomasz Nowak o sytuacji w...

– Powinniśmy zrobićwszystko, żeby zreformować służbę zdrowia, ale to wymaga czasu i kompetencji,debaty i strategii. Skoro tego wszystkiego nie ma to trzeba zrobić wszystko,aby doposażyć obecnie istniejący system o dodatkowe pieniądze – powiedział podczas dzisiejszego briefingu prasowego poseł Tomasz Nowak.

Briefing, którego tematem był protest służb medycznych wobecdziałań rządu w zakresie dostępu do świadczeń medycznych, odbył się przedszpitalem. – W biurze poselskim otrzymuję telefon za telefonem od ludzi zdeterminowanychi przestraszonych – mówił poseł. – Kolejki do specjalistów stale się wydłużają,dostanie się do szpitala to kilka godzin oczekiwania na SOR-ze. Służbazdrowia jest coraz bardziej niewydolna,a przez ostatnie 6 lat nie zrobiono nic, aby poprawić sytuację.

Zdaniem posła informacja o większych pieniądzach w budżecie,wynikających ze wzrostu gospodarczego, nie ma przełożenia na poprawę życiaPolaków. – Ten wzrost został przejedzony i mamy do czynienia ze spiraląinflacyjną – mówił Tomasz Nowak. – Wszyscy ją odczuwamy w swoich kieszeniach. Kiedyidziemy do sklepu, to widzimy, że sto złotych to teraz 70 złotych, a 50 to 30.To dla rządu korzystne, bowiem dzięki inflacji kredyty rządowe są corazmniejsze. Rząd w ten sposób opodatkowuje nas dodatkowo. A to właśnie wywołujeniepokój w społeczeństwie. Ludzie coraz bardziej będą żądali podwyżek swoichwynagrodzeń. Tym razem mamy do czynienia z ratownikami medycznymi, którzy traktowanijako „inna grupa zawodowa”, nienazwana w ustawie.

Tomasz Nowak podkreślił, że wielokrotnie spotykał się zratownikami medycznymi. – Nie jeden raz miałem poświęconą om konferencjęprasową, nie jedną interpelacjęnapisałem i nie jeden raz występowałem na forum Sejmu – podkreślił. – Ta grupazawodowa traktowana jako gorsza, która nie zasługuje na to, żeby ją wymienić w ustawie. Poza tym ratownicy są dzieleni na dwie grupy: zpogotowia i szpitala. Od 1 października, w wyniku porozumienia, pierwsza dostaniepodwyżki 1000 złotych na zespół wyjeżdżający do zdarzenia lub 1400 naspecjalistyczny zespół. Trzeba jednak pamiętać, że te pieniądze nie sądedykowane wprost ratownikom, ale na pokrycie całokształtu kosztów związanych zobsługą karetki, jej administrowania, leków, itd. Druga grupa związana ze szpitalami nie ma gwarancji, że dostanie takiesame środki. Pojawi się dysproporcja.

Poseł zapewnił, że jest już po rozmowie z dyrektoremszpitala w Koninie, panią marszałek Pauliną Stochniałek, którzy również wystąpili ozwiększenie środków. – Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że mamy do czynienia znowelizacją budżetu. Premier zapewnia,że jest 80 miliardów więcej. Skoro aż tyle, to dlaczego na służbę zdrowia (wmomencie, kiedy jeszcze jesteśmy wczasie COVID-u) przeznacza tylko 1 miliard, a większość na armię isłużby? – pytał Tomasz Nowak podkreślając, że jego klub złożył poprawkę do nowelizacji budżetu o przeznaczeniudodatkowych 10 miliardów na służbę zdrowia. – Niestety, została ona odrzucona. Jesteśmytak samo odrzucani i niewysłuchiwani jakrezydenci w białym miasteczku – skomentował.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%