Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru instalacji fotowoltaicznej

21:55, 29.07.2021 Aktualizacja: 15:18, 10.10.2025
Skomentuj Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru instalacji fotowoltaicznej

Doskonalenie umiejętności zzakresu działań ratowniczych podczas gaszenia pożarów instalacjifotowoltaicznych było celem ćwiczeń na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Koninie.

Podczas szkoleń przedstawiono zagrożenia, jakie stwarza instalacjafotowoltaiczna: porażenie prądem elektrycznym, pożar, uszkodzenia innychurządzeń elektrycznych w domu. Omówiono także zagrożenie pożarowe w instalacjifotowoltaicznej, pracę i cechy paneli fotowoltaicznych. Strażacy po raz kolejnyprzypomnieli sobie o postępowaniu w przypadku uszkodzenia instalacjifotowoltaicznej.

Część praktyczna poświęcona została gaszeniu pożaru na dachu budynku, wktórym panowało silne zadymienie.

Zadaniem ratowników było przeszukanie pomieszczeń pod kontem osóbposzkodowanych oraz ugaszenie pożaru. W trakcie prowadzonych przeszukiwańw obiekcie odnalezionotrzy osoby poszkodowane, które zostały ewakuowane zbudynku, a następnie przystąpiono do udzielenia im kwalifikowanejpierwszej pomocy.

W trakcie ćwiczeń użyte zostały środki ochrony indywidualnej oraz sprzętochrony układu oddechowego. Podczas prowadzenia działań w obrębie instalacjifotowoltaicznej używano sprzętu elektroizolacyjnego.

na

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%