GKS Sompolno górą nad Polskimi Pisarzami

2021-07-22 08:53:26

Mimo że było to tylko mecz towarzyski, to emocji nie brakowało. Aż 6 bramek padło w spotkaniu GKS Sompolno z Reprezentacją Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej. Gospodarze okazali się wyjątkowo niegościnni i pewnie pokonali rywali 5:1.

Mecz odbył się w minioną niedzielę na Stadionie Miejskim w Sompolnie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez lokalny klub sportowy i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta Sompolno – Roman Bednarek.

Dla GKS-u była to doskonała okazja do sprawdzenia testowych zawodników. Ich rywalami była Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej. W jej skład wchodzą: Zbigniew Masternak – prozaik, scenarzysta filmowy, kapitan; Piotr Reiss – były piłkarz, legenda Lecha Poznań, były piłkarz Bundesligi, autor książki ,,Spowiedź piłkarza”; Maciej Robert – wybitny polski poeta, wielokrotnie nagradzany; Jacek Kosierb – dziennikarz, autor 5 książek o tematyce sportowej; Artur Łuka – poeta i tłumacz; Marcin Pawlik – poeta, autor 4 książek poetyckich; Paweł Leśniak – prozaik, autor 6 horrorów, były piłkarz m.in. Sandecji Nowy Sącz; Dawid Trzeźwiński – były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin; Łukasz Raczkowski – prozaik, autor książek dla dzieci, były młodzieżowy reprezentant Polski; Michał Radelczuk – tłumacz języka ukraińskiego. Trenerem zespołu jest Andrzej Grajewski.

Już w drugiej minucie na prowadzenie wyszli goście po bramce kapitana, Zbigniewa Masternaka. Piłkarze z Sompolna szybko odpowiedzieli po strzale zawodnika testowego – Mateusza Krzyżańskiego. Choć od pierwszego gwizdka sędziego przeważali Pisarze, to zawodnicy GKS-u schodzili do przerwy w lepszych humorach. Na listę strzelców zapisał się Filip Wieczorek. Pierwsza połowa obfitowała w wiele znakomitych interwencji bramkarzy, zarówno Jerzego Ornala z Reprezentacji Pisarzy, jak i Jakuba Wojciechowskiego z Sompolna. Paweł Leśniak (Reprezentacja Polskich Pisarzy) jeszcze w pierwszej połowie mógł wyrównać, ale piłka trafiła w słupek.

Po wznowieniu po przerwie gole strzelali tylko gospodarze. Drugie trafienie w meczu zanotował Filip Wieczorek i Mateusz Krzyżański. Piątą bramkę dla GKS Sompolno zdobył Damian Kaźmierski.