Szczypiorniści zakończyli sezon. Start wbił się na podium III ligi

2021-05-30 11:35:12

Po ponad miesiącu przerwy w rozgrywkach Start Konin przystąpił do ostatniego meczu sezonu III ligi piłki ręcznej. Wyjazdowe starcie z APR-em Poznań miało zadecydować, która z ekip stanie na trzecim stopniu podium kosztem Hagarda Strzałkowo. Swój cel osiągnęli podopieczni Dariusza Pietrzyka, którzy rozegrali koncertową końcówkę meczu, wygrywając 27:31.

Runda rewanżowa potoczyła się dla szczypiornistów Dariusza Pietrzyka znacznie lepiej niż faza ubiegłoroczna, a duża w tym zasługa szerszej kadry. Start odgryzł się za wcześniejsze porażki m.in. Szczypiorniakowi Gniezno czy Liderowi Swarzędz i wygrał nawet po rzutach karnych ze zwycięzcą ligi, Stalą II Gorzów. Choć w derbach regionu po serii karnych lepsi okazali się zawodnicy ze Strzałkowa, to cień na tę rundę mogła rzucić tylko niespodziewana i wysoka porażka we Włoszakowicach.

Na ostatnie spotkanie sezonu widać było dużą mobilizację w obu obozach. Mecz miał szarpany przebieg i dużo w nim było zaciętej walki. W pierwszej połowie wydawać się mogło, że gospodarze pewnie zmierzać będą po upragnione podium rozgrywek. APR prowadził już nawet 8:5, jednak wtedy działać zaczęła twarda defensywa Startu.

Na przerwę koninianie schodzili z jedną bramką straty i wynik był sprawą otwartą. Dariusz Pietrzyk musiał mieć w pamięci wcześniejsze starcie z poznaniakami, kiedy przed zmianą stron Start prowadził trzema trafieniami, by ostatecznie ulec pięcioma. Tym razem jego zawodnicy nie pozwolili zaliczyć swoim rywalom serii trafień i przez długi czas rezultat oscylował w granicach remisu, choć wciąż ze wskazaniem na APR.

Sytuacja ta zmieniła się w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Przy remisie 24:24 niesamowitą interwencją w bramce popisał się Kujawiński i choć chwilę później został pokonany, to Start szybko wyrównał, po czym przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Koninianie ciężko pracowali w defensywie i korzystali z niedokładności APR-u w ataku, dokładając do tego kontry oraz udane akcje kończone zazwyczaj rzutami z drugiej linii.

Ostatnie trafienie, na jakie było stać APR to rzut karny na pięć minut przed syreną kończącą pojedynek. Od tego momentu trwał już tylko popis Kołtunowicza i Kujawińskiego. Pierwszy zapewniał koninianom trafienia, a drugi zamurował bramkę, broniąc nawet rzut z siedmiu metrów.

Ostatecznie Start zwyciężył 27:31 i zapewnił sobie trzecie miejsce w rozgrywkach III ligi. Tuż za podium znaleźli się szczypiorniści Hagarda Strzałkowo. Obie ekipy z naszego regionu pokazały w tym sezonie, że potrafią wygrać z każdym przeciwnikiem na tym poziomie rozgrywek, jeśli tylko dysponują pełną kadrą. Kibice szczypiorniaka mogą więc czekać na kolejne sezony, w których rozgrywki toczyć się będą regularnie z udziałem publiczności.