Nowe Punkty Szczepień Masowych będą tworzone przezsamorządy w uzgodnieniu z wojewodami oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. – Docelowodążymy do tego, aby w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) funkcjonowałyco najmniej dwa duże punkty szczepień – wyjaśniała wicewojewoda AnetaNiestrawska.
Na temat organizacji takich punktów na tereniewielkopolskich powiatów rozmawiali z samorządowcami wojewoda Michał Zieliński,wicewojewoda Aneta Niestrawska, dyrektor Wojewódzkiego Oddziału NFZ AgnieszkaPachciarz oraz pełnomocnik wojewody ds. punktów szczepień masowych MarcinKarpiński.
W związku z planowanym zwiększaniem dostawszczepionek przeciw COVID-19, dostarczonych do Polski, niezbędne jestzwiększenie potencjału szczepień powszechnych. – Stoimy przed wielkim wyzwaniem– pokonanie pandemii COVID-19 jest – tak jak powiedział ostatnio premierMateusz Morawiecki – polską racją stanu. Od wielu miesięcy mierzymy się zwielkimi wyzwaniami – na każdym szczeblu – samorządowym, wojewódzkim, centralnym– potrzeba wielu rąk ludzkich, by realizować zadania, by zapewniaćWielkopolanom bezpieczeństwo zdrowotne. Nasza dobra współpraca na tym polu dajenadzieję na pokonanie tego niewidzialnego i niezwykle groźnego przeciwnika. Tarzetelna współpraca, ponad podziałami, musi nam w tych trudnych dniachprzyświecać, aby Wielkopolan przeprowadzić przez ten proces sprawnie ibezpiecznie. Zwracamy się z apelem do podmiotów leczniczych, aby zgłaszały siędo właściwych sobie samorządów i dzieliły się swoim już wielomiesięcznymdoświadczeniem w kwestii szczepień – mówił wojewoda.
– Docelowo dążymy dotego, aby w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) funkcjonowały conajmniej dwa duże punkty szczepień. Jeden, prowadzony przez Podmiot WykonującyDziałalność Leczniczą – najlepiej szpital z dużym potencjałem szczepień orazdrugi – organizowany od podstaw i prowadzony właśnie przed państwa samorządowcówwe współpracy z PWDL jako Punkt Szczepień Masowych, np. w domu kultury, haliwidowiskowej, namiocie, punkcie drive thru – dodała wicewojewoda.
Punkty Szczepień Masowych planowo mają zostaćuruchomione w drugiej połowie kwietnia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz