Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Radny zaproponował, by miasto kupiło kamienicę Esse. „Byłaby to wielka nieroztropność” – odpowiada prezydent

12:41, 24.03.2021 Aktualizacja: 05:09, 21.10.2025
Skomentuj Radny zaproponował, by miasto kupiło kamienicę Esse. „Byłaby to wielka...

Od kilku już latodcinek ulicy Staszica w Koninie, w okolicach będącej w rękach prywatnych kamienicyStefanii Esse, jest zamknięty dla ruchu. Powodem jest zły stan technicznyobiektu. – Czy pan prezydent rozważył możliwość zakupu tej kamienicy? – mówiłpodczas dzisiejszej sesji rady miasta radny Sławomir Lachowicz z klubu PiS.

Radny jakiś czas temu pytał o udrożnienie ruchu na ulicyStaszica i jak wyjaśniał, z odpowiedzi jaką otrzymał z urzędu miejskiegopraktycznie nic nie wynika. Sławomir Lachowicz zapytał prezydenta, czy rozważałmożliwość zakupu tej zabytkowej kamienicy. – Na pewno byłoby łatwiej cokolwiek z niązrobić i udrożnić tę ulicę. Innej możliwości w tej sprawie nie widzę. Taka mojapodpowiedź. Oczywiście zakup za zgodą rady – mówił Sławomir Lachowicz.

Piotr Korytkowski wyjaśniał, że zakup przez miasto tegozabytku, który nawet trudno nazwać kamienicą a bardziej ruiną byłoby naprawdęwielką nieroztropnością. Wtedy samorząd oprócz swoich problemów związanych z tym obiektem,borykałby się z tymi, które ma również właściciel. – Nie dosyć, że mielibyśmyproblem z dostępnością w dalszym ciągu do tego kwartału, to jeszcze bezpośrednioz samą substancją, tak bym nazwał ten obszar związany z działką i tą ruiną,która tam jest. Niestety, jest patowa sytuacja i my nic z tym zrobić nie możemy.Na pewno nie zaproponuję państwu radnym, abyście podejmowali taką uchwałę. Jestto kompetencja Rady Miasta Konina. Ale oczywiście jeśli rada miasta będziechciała kupić ten problem, ma takie możliwości – mówił prezydent Korytkowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%