-Wykonałemtest na COVID-19, który w moim przypadku dał wynik pozytywny. Jestem zarażony iprzebywam w izolacji domowej – oświadczył na profilu społecznościowym DariuszKałużny, starosta turecki. Zakażony jest również wicestarosta Władysław Karski.
– Naszczęście czuję się dobrze – napisał na swoim profilu Dariusz Kałużny, dodając,że gdy tylko pojawiło się przypuszczenie, że może być zakażony koronawirusem przeszedłna pracę zdalną. -Poinformowałem wszystkich, z którymi w ostatnim czasie miałemkontakt – zapewnia. -Mam jeden apel - dbajcie o siebie i innych. Zasady sąbardzo proste - dystans, dezynfekcja, maseczka, wietrzenie pomieszczeń. Gdytylko to możliwe - zostańcie w domu – zachęca wszystkich. -Pamiętajmy, przytak dużej liczbie zachorowań każdy może być nosicielem.
O tym, że należypoważnie potraktować te przestrogi wie wicestarosta Władysław Karski, któryrównież dziś rano poinformował, że jest zakażony SARS-CoV-2. Kilkoro pracownikówstarostwa przebywa na kwarantannie. Podobnie jest w mieszczącym się w tym samymbudynku Urzędzie Miejskim, skąd także dochodzą informacje o zachorowaniach i urzędniczych kwarantannach.
W ubiegły piątek, 12 marca, do Turku zjechało się spore grono gości z zewnątrz, między innymi z Poznania oraz ministerialnych gabinetów stolicy, a to za sprawą uroczystego przecięcia wstęgi pracowni tomografii komputerowej w miejscowej lecznicy. Czy wraz z tym przybyła do miasta brytyjska odmiana SARS-CoV-2?
Z dnia na dzieńliczba zakażeń kronawirusem rośnie również w powiecie tureckim. Z opublikowanegodziś (20 marca) raportu ministerstwa zdrowia wynika, że potwierdzono25 zakażeń SARS-CoV-2, jedna osoba zmarła. Niepokojąco zwiększa się także liczbaosób objętych kwarantanną – jest ich obecnie 793. Takie wielkości mieliśmy w najgorszych jesiennych miesiącach,tymczasem jesteśmy dopiero na początku trzeciej fali epidemii.
– Trudno byłoby szukać w powiecietureckim zakładu pracy, czy instytucji, w której nie byłoby zachorowań i osóbobjętych kwarantanną – potwierdza złą sytuację Katarzyna Wysocka – Powiatowy InspektorSanitarny w Turku.Jednocześnie nie widać tego na ulicach miasta, gdzie wieleosób, zwłaszcza młodych, nie stosuje się do zaleceń noszenia maseczki itrzymania dystansu społecznego. ikBrak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz