Porażka z wiceliderem 3 ligi. Sokół stracił cztery bramki

2021-01-21 09:04:58

Zmienił się nieco rozkład sparingów Sokoła Kleczew. Dodatkowy termin został wykorzystany na mecz z Polonią Środa Wielkopolska, która w bieżącym sezonie jest jednym z faworytów do awansu do II ligi. Test nie wypadł pomyślnie dla zawodników Mariusza Bekasa.

Drugi już w tym roku mecz testowy kompletnie nie wyszedł piłkarzom Sokoła Kleczew. W tej fazie treningów wyniki nie są sprawą najważniejszą, jednak widać, że zawodnikom z naszego regionu brakuje momentami niezbędnej koncentracji.

Szczególnie widoczne było to w sposobie tracenia bramek. Prowadzenie dla Polonii tuż przed przerwą zdobył Adrian Szynka, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za niepotrzebny faul. Druga połowa była znacznie bardziej jednostronna. Kilkukrotnie kleczewska defensywa ratowała się przed stratą bramki. Odwrotnie stało się jednak przy trafieniu na 2:0, kiedy środkowy obrońca Sokoła przedłużył głową długie zagranie polonisty, zaskakując swojego bramkarza.

Średzianie wynik podwyższyli jeszcze w końcówce meczu. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem za zagranie ręką. Z prezentu skorzystał Krzysztof Biegański. Wynik ustalił z kolei Kacper Nowak, którego piękne uderzenie zza szesnastki na poprzeczkę sparował kleczewski golkiper. Na jego nieszczęście piłka dokręciła się do bramki i przekroczyła linię bramkową.

Skrót meczu z najciekawszymi akcjami można obejrzeć na portalu YouTube na kanale Polonii Środa Wielkopolska pod linkiem https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3-kE0zMqxjpvSuTYN7b7YsKDqLXYui-LTKIYM9uNa6eP3RsuyuZEPcVtk&v=LWmBV1-jP4I&feature=youtu.be