Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Sam nie mogę pojąć, dlaczego rząd pozostawił mieszkańców Konina bez pomocy”

14:06, 11.12.2020 Aktualizacja: 13:26, 23.10.2025
Skomentuj „Sam nie mogę pojąć, dlaczego rząd pozostawił mieszkańców Konina bez...

– Sam nie mogę pojąć, dlaczego rząd pozostawił mieszkańców Konina bezpomocy – napisał w mediach społecznościowych prezydent Piotr Korytkowskikomentując to, że nasz samorząd nie otrzymał wsparcia z Rządowego FunduszuInwestycji Lokalnych. A złożył trzy wnioski na łączną kwotę ponad 28,5 mlnzłotych.

– Zaobserwowałem, że konińscyprzedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, w tym radni, bardzo mocno krytykująfakt, że Miasto Konin nie otrzymało ani złotówki z drugiego etapu RządowegoFunduszu Inwestycji Lokalnych. Rozumiem i popieram to oburzenie! Sam nie mogępojąć, dlaczego rząd pozostawił mieszkańców Konina bez pomocy. Żłobek –inwestycja potrzebna rodzinom, ul. Jana Pawła II – temat wielu interpelacjiradnej PiS pani Katarzyny Jaworskiej, mieszkania komunalne poprawiające jakośćżycia koninian – to bardzo potrzebne miastu inwestycje, które wydały sięrządowi mało istotne. Ja też tego nie pojmuję.

Może uzasadnieniem takich decyzji są,cytowane przez media, słowa premiera Mateusza Morawieckiego: „To zwłaszcza wpowiatach, gminach tych, które mniej środków potrafią pozyskać, rząd przeznaczanajwiększe fundusze na realizację głównie różnego rodzaju projektówinfrastrukturalnych (…) To wielki strategiczny plan ożywienia gospodarczegozwłaszcza w Polsce B”. Biorąc pod uwagę fakt, że nasze miasto w zakresiepozyskiwania środków zewnętrznych krajowych i zagranicznych radzi sobie bardzodobrze, dostaliśmy prztyczka w nos za to, że jesteśmy skuteczni – napisałprezydent Korytkowski.

Przypomniał, że Konin z Funduszu Dróg Samorządowychpozyskał 30 milionów złotych na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu (najwyższew Wielkopolsce dofinansowanie w ostatnim rozdaniu FDS), a także ponad 8 milionów z FDS na inneinwestycje drogowe, 24 miliony na ciepłownię geotermalną z NFOŚiGW oraz 8milionów na rozbudowę Domu Zemełki z WRPO. – Tam, gdzie są jasne i czytelne kryteriaprzyznawania pieniędzy, Miasto Konin daje sobie radę – i to niezależnie odtego, czy dzieli nimi marszałek z PO, czy wojewoda z PiS. Zachęcam wszystkichprzedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza radnych, do zapoznania się zlicznikiem dotacji umieszczonym na miejskiej stronie. To pokazuje nasząskuteczność. I tak na koniec… Jako człowiekowi uczciwemu do głowy by mi nieprzyszło, że warunkiem otrzymania środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych, jakniektórzy z Panów radnych z PiS sugerują, jest taki sam światopogląd ilojalność wobec partii czy jakieś potajemne załatwianie pieniędzy przeztelefon. Przecież to by było niemoralne! A Panowie są gotowi zarzucać takiepostępowanie własnemu rządowi? Chociaż…. Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot,Gdynia, Olsztyn…. Te miasta również nie otrzymały ani złotówki. Przypadek? Tojuż pozostawiam ocenie mieszkańców i wyborców – napisał Piotr Korytkowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%