Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Osobno przed świętą Barbarą. Złożyli kwiaty i zapalili znicze

11:52, 03.12.2020 Aktualizacja: 09:32, 27.10.2025
Skomentuj Osobno przed świętą Barbarą. Złożyli kwiaty i zapalili znicze

Dzisiajprzed pomnikiem świętej Barbary w Kleczewie, przed siedzibą spółki, górnicy złożylikwiaty i zapalili znicze. Cztery związki zawodowe uczciły swoje święto osobno. –To na znak protestu usłyszeliśmy. Przedstawiciele jednego związku zawodowegozapalili znicze i złożyli kwiaty wspólnie z zarządem spółki.

Tradycjąjest, że dzień przed Barbórką górnicy składają kwiaty i zapalają znicze przedpomnikiem swojej patronki w Kleczewie. W tym roku też tak się stało. Przedpomnikiem świętej Barbary o 8.00 pojawili się przedstawiciele czterech związkówzawodowych: ZZ Górników, NSZZ Solidarność, Sierpnia ’80 i „Ruchu”. O 9.00 wspólniez zarządem pod pomnikiem stanęli przedstawiciele związkowej „Kadry”.

Dodajmy,że jutro pracownicy kopalni będą mogli indywidualnie uczestniczyć wnabożeństwach, które zostaną odprawione w 9 kościołach: w Koninie – w kościelepod wezwaniem św. Wojciecha (godzina 18.00), pod wezwaniem św. Maksymiliana (g.17.00), pod wezwaniem bł. Jerzego Matulewicza (g. 17.00), pod wezwaniem NMPKrólowej Polski (g. 18.00), w Kazimierzu Biskupim w kościele pod wezwaniem św.Marcina z Tours (g. 11.00), w Kleczewie pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła (g.7.30), w Kramsku pod wezwaniem św. Stanisława BM (g. 17.00), w Ślesinie podwezwaniem św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza (g. 17.00) oraz w Turku podwezwaniem św. Barbary (g. 11.30). Osoby pracujące 4 grudnia otrzymają tradycyjneśniadanie górnicze na swoim stanowisku pracy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%