Druga wygrana za trzy punkty z rzędu. SPS wrócił do czołówki

2020-11-23 08:50:09

Po przełamaniu się w zaległym starciu z Eneą Energetykiem Poznań i pewnej wygranej w trzech setach SPS znów zwyciężył za trzy punkty. Tym razem we własnej hali słupczanie pokonali 3:1 Steico Noteć Czarnków.

Wygląda na to, że sytuacja w ekipie SPS-u Konspol Słupca ustabilizowała się i nadszedł czas na gonienie czołówki. Po problemach związanych z przerwą w grze oraz kontuzjami podopieczni Marka Jankowiaka odrabiają straty do rywali.

Starcie z Steico Noteć Czarnków nie należało jednak do łatwych. Najwięcej problemów gospodarzom przysporzyły pierwsze dwie partie. W pierwszym secie siatkarze SPS-u zanotowali wspaniały comeback, kiedy odrobili pięciopunktową stratę, zwyciężając na przewagi 26:24. Druga część gry również zaczęła się od dużej przewagi przyjezdnych z Czarnkowa. Tym razem jednak Steico spokojnie dowiozło do końca swoją przewagę, wygrywając 16:25.

Słaba postawa w tej części meczu przebudziła słupczan, którzy w kolejnych setach nie pozwalali sobie na błędy, a przeciwnikom na uzyskanie przewagi. Kapitalna postawa w końcówce trzeciej partii dała zwycięstwo 25:20 oraz silny wiatr w żagle na czwartego seta, którego słupczanie wygrali bardzo pewnie, 25:18. Statuetkę MVP odebrał były zawodnik ekipy gości, grający na pozycji środkowego, Adam Józefczak.

- Rywale, którzy posiadają w swoim składzie wielu ogranych i bardzo doświadczonych na wielkopolskich parkietach zawodników, zawsze są dla nas trudną przeszkodą i nie inaczej było teraz. Nie obyło się bez ciężkiej walki w przekroju całego meczu, co najlepiej odzwierciedla wynik w secie otwierającym spotkanie, wygranym dopiero na przewagi 26 - 24.

W naszej grze mimo bardzo poprawnego przyjęcia zagrywki, brakowało czasami być może trochę skuteczności ataku, na szczęście potrafiliśmy zniwelować to innymi siatkarskimi elementami – pisali w mediach społecznościowych słupczanie.

Wygrana dała SPS-owi kolejne trzy punkty i możliwość nawiązania walki o czołowe miejsca. W następnej kolejce podopieczni Marka Jankowiaka zmierzą się na wyjeździe z czerwoną latarnią ligi, SMS-em Police. Wygrana będzie więc obowiązkiem.

SPS Konspol Słupca - Steico Noteć Czarnków 3:1 (26:24, 16:25, 25:20, 25:18)