Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Prezydent i zastępca złożyli kwiaty pod głazem „Solidarności”. „To co się wtedy stało, odnoszę do tego, co dzieje się w tej...

11:59, 31.08.2020 Aktualizacja: 18:01, 25.09.2025
Skomentuj Prezydent i zastępca złożyli kwiaty pod głazem „Solidarności”. „To co się...

– To okrągła rocznicawydarzeń, które zmieniły Polskę – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina,który z zastępcą Witoldem Nowakiem złożyli kwiaty pod głazem „Solidarności”.Dzisiaj mija 40 lat od podpisania Porozumień Sierpniowych.

W południe grupa działaczy „Solidarności”, którzy w 1980roku zakładali niezależny związek zawodowy, złoży wiązanki kwiatów podkamieniem z tablicą upamiętniającą wydarzenia sprzed 40 lat. Później odbędziesię promocja książki pt. „Stan wojenny i okolice”.

Natomiast o godzinie 11.00 kwiaty pod głazem „Solidarności”kwiaty złożyli prezydent Piotr Korytkowski oraz wiceprezydent Witold Nowak. – Towyraz pamięci, bo nie organizujemy miejskich obchodów – powiedział zastępcaprezydenta. Jak mówił prezydent Konina, dzisiaj przypada okrągła rocznicawydarzeń, które zmieniły Polskę. – Takimsymbolicznym był rok 1980, kiedy powstała pierwsza „Solidarność”. Ten 10-milionowyruch, który powstał po wydarzeniach sierpniowych, to był ruch społeczny. To cosię wtedy stało, odnoszę do tego, co dzieje się w tej chwili na Białorusi. Jestbardzo dużo wspólnego. Mamy do czynienia z takim spontanicznym ruchem, jak ten40 lat temu w Polsce – mówił Piotr Korytkowski. – Przy tej okazji warto powiedzieć,że „Solidarność” osiągnęła niebywałą rzecz – zmienił się ustrój w naszym kraju,ale i w wielu krajach dawnego bloku wschodniego. Wydaje się, że 40 lat musielipoczekać Białorusini, by ich też to dotyczyło. Przy tej okazji życzę im, żebyżyli w kraju, w jakim sobie wymarzyli, a nie w dyktaturze.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%