Dzisiajw Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowyw ramach dwóch rządowych programów – Funduszu Dróg Samorządowych oraz Mosty dlaregionów. Z pierwszego skorzystają mieszkańcy Konina, bo prezydent Piotr Korytkowskipodpisał umowę na budowę drogi na połączeniu ulic Paderewskiego i Wyzwolenia wwysokości 30 mln zł. Nowy most ma powstać natomiast na Warcie w miejscowościBiechowy. Umowę z wojewodą na dofinansowanie dokumentacji przeprawy podpisaliprzedstawiciele powiatu konińskiego.
Wojewoda ŁukaszMikołajczyk podpisał umowy w ramach programu Mosty dla regionów z trzemasamorządami na kwotę 4 mln 480 tys. zł. Środki mają pokryć przygotowaniedokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwalających na budowę mostów. –Każdy z nas ma świadomość, że zrealizowanie takiej inwestycji to procesczasochłonny i kosztowny. A dziś rozpoczynamy pierwszy krok ku przejściu, awłaściwie ku przejechaniu przez Wartę i Noteć – mówił Łukasz Mikołajczyk.
W imieniu powiatu konińskiego podpisyna dokumencie złożyli starostowie Stanisław Bielik i Władysław Kocaj orazskarbnik Radzisław Kozłowski. Dofinansowane w wysokości 400 tysięcy złotych zostanieprzeznaczone na przygotowanie dokumentacji dla przeprawy mostowej przez Wartę wBiechowach wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi.
Wojewoda podpisałrównież dwie umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Myślę, że dziś wielu samorządowców różnychopcji czuje, że Fundusz Dróg Samorządowych utworzony przez premiera MateuszaMorawieckiego działa. I to działa bardzo dobrze. Kiedy spojrzałem na liczbęwniosków w naborze na 2021 rok, to upewniło mnie to w przekonaniu, że samorządytraktują ten program jako poważne wzmocnienie dla swojego budżetu w przypadkukluczowych, dużych i ważnych inwestycji – dodał Łukasz Mikołajczyk. MiastoKonin zawarło z wojewodą umowę w sprawie dofinansowania budowy połączenia ulicyIgnacego Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia w związku z modernizacją liniikolejowej E-20. Kwota dofinansowania to 30 mln zł – jedna z najwyższychuzyskanych przez samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce.Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2021 roku.
W uroczystościuczestniczyli także posłowie Ryszard Bartosik, Leszek Galembaoraz senator Margareta Budner.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz