Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Wojewoda podpisał umowy na most i drogę. Są pieniądze dla Konina i powiatu

14:26, 28.08.2020 Aktualizacja: 22:27, 15.10.2025
Skomentuj Wojewoda podpisał umowy na most i drogę. Są pieniądze dla Konina i powiatu

Dzisiajw Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowyw ramach dwóch rządowych programów – Funduszu Dróg Samorządowych oraz Mosty dlaregionów. Z pierwszego skorzystają mieszkańcy Konina, bo prezydent Piotr Korytkowskipodpisał umowę na budowę drogi na połączeniu ulic Paderewskiego i Wyzwolenia wwysokości 30 mln zł. Nowy most ma powstać natomiast na Warcie w miejscowościBiechowy. Umowę z wojewodą na dofinansowanie dokumentacji przeprawy podpisaliprzedstawiciele powiatu konińskiego.

Wojewoda ŁukaszMikołajczyk podpisał umowy w ramach programu Mosty dla regionów z trzemasamorządami na kwotę 4 mln 480 tys. zł. Środki mają pokryć przygotowaniedokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwalających na budowę mostów. –Każdy z nas ma świadomość, że zrealizowanie takiej inwestycji to procesczasochłonny i kosztowny. A dziś rozpoczynamy pierwszy krok ku przejściu, awłaściwie ku przejechaniu przez Wartę i Noteć – mówił Łukasz Mikołajczyk.

W imieniu powiatu konińskiego podpisyna dokumencie złożyli starostowie Stanisław Bielik i Władysław Kocaj orazskarbnik Radzisław Kozłowski. Dofinansowane w wysokości 400 tysięcy złotych zostanieprzeznaczone na przygotowanie dokumentacji dla przeprawy mostowej przez Wartę wBiechowach wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi.

Wojewoda podpisałrównież dwie umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Myślę, że dziś wielu samorządowców różnychopcji czuje, że Fundusz Dróg Samorządowych utworzony przez premiera MateuszaMorawieckiego działa. I to działa bardzo dobrze. Kiedy spojrzałem na liczbęwniosków w naborze na 2021 rok, to upewniło mnie to w przekonaniu, że samorządytraktują ten program jako poważne wzmocnienie dla swojego budżetu w przypadkukluczowych, dużych i ważnych inwestycji – dodał Łukasz Mikołajczyk. MiastoKonin zawarło z wojewodą umowę w sprawie dofinansowania budowy połączenia ulicyIgnacego Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia w związku z modernizacją liniikolejowej E-20. Kwota dofinansowania to 30 mln zł – jedna z najwyższychuzyskanych przez samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce.Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2021 roku.

W uroczystościuczestniczyli także posłowie Ryszard Bartosik, Leszek Galembaoraz senator Margareta Budner.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%