Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Czy placówki są gotowe na rok szkolny w czasie COVID-19? Pomoże wojewoda i kuratoria

16:58, 17.08.2020 Aktualizacja: 03:27, 16.10.2025
Skomentuj Czy placówki są gotowe na rok szkolny w czasie COVID-19? Pomoże wojewoda i...

Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego w czasieepidemii COVID-19 było tematem dzisiejszej wideokonferencji z wielkopolskimipowiatowymi inspektorami sanitarnymi. – Powrót naszych dzieci do szkoły tobardzo ważny temat. Nie ma niczego ważniejszego od ich bezpieczeństwa. Chcemyzapewnić, że szkoła to instytucja, której można zaufać - mówił wojewoda ŁukaszMikołajczyk.

WielkopolskiUrząd Wojewódzki w Poznaniu już w trakcie ostatnich egzaminów zapewnił każdejplacówce środki ochrony osobistej, jak zapewnia, podobnie będzie tym razem. – Jużod dwóch tygodni prowadzimy dystrybucję środków, wszyscy dyrektorzy zostalipoinformowani także o wytycznych ministerstwa oraz GIS-u – dodaje wojewoda.Dodatkowo, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zorganizowane zostaniewebinarium oraz szkolenie, które będzie miało na celu poszerzenie wiedzy odziałaniach w sytuacjach kryzysowych. – Dyrektorzy szkół wchodzą w nowy rok znowymi zadaniami i uprawnieniami. Są one związane z tym, aby minimalizowaćryzyko zakażeń, duży nacisk należy położyć na zmianę nawyków dzieci w kwestiihigieny. Nauczanie w trybie tradycyjnym jest najlepsze z możliwych i zrobimywszystko, aby było kontynuowane dla dobra dzieci i młodzieży – mówił p.o.wielkopolskiego kuratora oświaty Zbigniew Talaga.

ZbigniewTalaga zapewnił także, że zarówno on, jak i jego służby są do pełnej dyspozycjiwszystkich, którzy potrzebują konsultacji, porady i pomocy. – W każdej chwilimożemy zwołać zebranie, na państwa prośbę do szkół mogą zostać także wysłaniwizytatorzy. Zrobimy wszystko, aby wam pomóc – zapewniał.

W wideokonferencjiudział wzięli wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, wicewojewoda AnetaNiestrawska, dyrektor WSSE w Poznaniu dr Jadwiga Kuczma-Napierała, p.o.wielkopolskiego kuratora oświaty Zbigniew Talaga oraz wicekurator AleksandraKuź.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%