Sport

Zamknij

Dodaj komentarz

Wspólne szkolenie Sokoła i LKS-u. Wychowają piłkarzy gotowych do gry w wyższych ligach

19:52, 26.07.2020 Aktualizacja: 12:43, 30.09.2025
Skomentuj Wspólne szkolenie Sokoła i LKS-u. Wychowają piłkarzy gotowych do gry w...

To ma być najprężniejszy ośrodek treningowy młodych piłkarzy w naszym regionie. Sokół Kleczew i LKS Ślesin zwierają szyki, aby utworzyć możliwie najdłuższy cykl szkoleniowy oparty o klasy mistrzostwa sportowego. Klasy mistrzostwa sportowego będą funkcjonować w ślesińskiej podstawówce i w kleczewskim liceum. Młodzieżowcy, którzy przejdą przez cały cykl, będą mieli za sobą osiem lat intensywnych treningów (w szkole podstawowej będą cztery godziny wychowania fizycznego i dwanaście godzin treningów piłkarskich tygodniowo, w liceum – trzy godziny wf-u i trzynaście godzin zajęć piłkarskich). Dzięki temu będą przygotowani do przejścia z drużyny młodzieżowej do trzecioligowego zespołu seniorów Sokoła Kleczew (lub do klubów z wyższych lig). – Nie ma co ukrywać, że nasz powiat jest słaby w piłkę nożną. Ciężko skleić drużynę trzecioligową z zawodników wywodzących się z naszego regionu. To jest dramatyczne. Kamil wykonuje na co dzień pracę z młodszymi zawodnikami. Ja mam pomysł na starszych piłkarzy – tłumaczy Łukasz Cichos, trener Sokoła Kleczew. Kluby z północy naszego powiatu mają zapewnić młodym zawodnikom z całego regionu dojazd do szkoły i na treningi. W przyszłości – także miejsca w bursie. Treningom ma też sprzyjać dobra infrastruktura sportowa w Kleczewie i Ślesinie. – Mamy sześć boisk, cztery hale sportowe i trzy orliki. Nic nas nie ogranicza – mówi Kamil Sobota, prezes LKS-u Ślesin. Rodzice zainteresowani udziałem swych dzieci w projekcie proszeni są o kontakt (szkoła podstawowa: Kamil Sobota – 733 007 047, liceum: Mikołaj Pingot – 509 598 693). Więcej informacji na temat piłkarskiego projektu w Kleczewie i Ślesinie opublikujemy w najbliższym wydaniu tygodnika „Przegląd Koniński”, który ukaże się we wtorek, 28 lipca. fot. umowę o współpracy podpisali prezesi klubów, od lewej: Kamil Sobota (LKS Ślesin) i Grzegorz Dobski (Sokół Kleczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%